Aktualności

Do meczu z Lechią pozostało już tylko kilka dni. Będzie to 54. mecz obu zespołów w rozgrywkach ligowych na poziomie centralnym. Bilans tych spotkań jest bardzo wyrównany.


Piłkarze Pogoni wygrali 19 z 53 rozegranych do tej pory meczów w Derbach Pomorza. Remis odnotowywaliśmy 15 razy, a Lechia z wygranej mogła cieszyć się 19 razy. Bilans bramkowy? Na korzyść Lechii, która strzeliła nam 60 goli. Portowcy strzelili 52 bramki.

Od powrotu Dumy Pomorza do Ekstraklasy zespoły mierzyły się ze sobą 25 razy. Pogoń wygrała osiem spotań, remis miał miejsce siedmiokrotnie, a Lechia wygrała aż dziesięć meczów.

Trzy sezony temu obie drużyny rywalizowały ze sobą trzy razy. Każdy z pojedynków na swoją korzyść rozstrzygnęła Lechia Gdańsk. Dwa lata temu również doszło do trzech pojedynków. Pierwszy rozegrany został jesienią w Gdańsku. Portowcy wygrali 1:0 po trafieniu Zvonimira Kozulja. Drugi miał miejsce w Szczecinie i zakończył się remisem 1:1 po golach Hostikki dla Pogoni i Gajosa dla Lechii. Trzeci rozegrany został kilka dni później także w Szczecinie i lepsza była Lechia, która wygrała 1:0.

W poprzednim sezonie zespoły miały okazję rywalizować dwa razy. Pogoń Szczecin pokonała Lechię w Gdańsku 1:0 po kuriozalnym golu Alexandra Gorgona, ale pamiętać trzeba, że Portowcy wracali do gry po przerwie spowodowanej licznymi zachorowaniami na COVID-19. W rewanżu rozegranym w marcu w Szczecinie także wygrała Pogoń 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Kucharczyk.

Najwyższe zwycięstwo

30 sierpnia 1986
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 5:1

Najwyższa porażka

28 października 1979
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 5:0

Najwięcej bramek w meczu

24 kwietnia 2019
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:4

tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2105
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...