Aktualności

Równolegle z rozgrywkami PKO Ekstraklasy toczy się rywalizacja w I lidze. Komu obecnie najbliżej jest do awansu?


Liderem na zakończenie 2020 roku był Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Klub z Małopolski wciąż jest faworytem, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z trzema oczkami przewagi nad Górnikiem Łęczna. Zespół prowadzony przez Mariusza Lewandowskiego ma ponadto dwa mecze rozegrane mniej od rywali.

Drugie miejsce premiowane awansem zajmuje w tej chwili Górnik Łęczna. Klub z Lubelszczyzny ma 44 punkty na koncie. To trzy oczka mniej niż lider z Niecieczy i jedno oczko więcej niż trzeci w tabeli Łódzki klub Sportowy.

Poza Bruk-Betem i Górnikiem o awansie z pewnością myślą w Łodzi. Miesiąc temu Ireneusz Mamrot zmienił tam na stanowisku szkoleniowca Wojciecha Stawowego. Jednak mocno po piętach Łodzianom depczą GKS Tychy i Radomiak Radom. GKS traci do ŁKS-u dwa punkty, a Radomiak trzy, ale klub z Radomia ma jeden mecz rozegrany mniej. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie między tymi pięcioma klubami rozstrzygnie się batalia o dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem do PKO Ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 walczyć będą w barażach o trzecie miejsce gwarantujące awans.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2799

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...