Aktualności

Dziś do treningów wracają piłkarze pierwszego zespołu, a do ligowego grania podopieczni Pawła Ozgi, czyli rezerwy Dumy Pomorza. Na początek trudny mecz w Wągrowcu.


W tym sezonie rozgrywki trzeciej ligi, będą bardzo ciekawe. Z powodu wcześniejszego przerwania toczących się batalii w sezonie 2019/2020, w tym nowym sezonie w naszej grupie rywalizować będą aż 22 drużyny. Portowcom przyjdzie się mierzyć między innymi z Gryfem Wejherowo, Flotą Świnouście czy Elaną Toruń.

Pierwsza część sezonu trwać będzie do zakończenia 21. serii gier. Następnie liga podzielona zostanie na dwie grupy. TOP8 zagra ze sobą po dwa razy o awans do II ligi, a pozostałe drużyny po razie, o uniknięcie spadku.

– Zmiana regulaminowa sprawiła, że cel sam się przed nami nakreślił. Chcemy na wiosnę znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych zespołów i z tego rozliczmy siebie oraz chłopaków. Zachowujemy oczywiście proporcje. Pamiętamy, że jesteśmy II zespołem i naszym głównym celem jest pomaganie zawodnikom w przejściu do I drużyny. Ale w obecnym sezonie zależeć nam będzie również na zdobywaniu bramek, gromadzeniu punktów i wspinaniu się w górę tabeli. Zadanie, które przed sobą postawiliśmy, z pewnością nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe do zrealizowania – podsumowuje trener Paweł Ozga w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu.

1. kolejka III ligi
Nielba Wągrowiec - Pogoń II Szczecin
sobota, godzina 17:00
stadion w Wągrowcu

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2565

Trwa ładowanie komentarzy...