Aktualności

  • Kaczmarek: Pogoń wygląda jak przyszły Mistrz Polski

- Oni są w najlepszym momencie sportowym w przeciągu ostatnich lat. Dla mnie wyglądają jak przyszły mistrz Polski - powiedział Tomasz Kaczmarek, którego Lechia Gdańsk zagra w sobotę z Pogonią Szczecin.


Tomasz Kaczmarek dwa miesiące temu zrezygnował z pracy w Pogoni Szczecin, aby objąć stery pierwszego szkoleniowca Lechii Gdańsk. Będzie to dla niego sentymentalny powrót do Szczecina w którym spędził 20 miesięcy.

- Czuję zdenerwowanie, ale czuję je przed każdym meczem w ciągu tygodnia. Dla mnie cały tydzień to dużo pracy ze sztabem, myślimy o rozwiązaniach jak najlepiej przygotować zespół, by wygrać i to dla mnie najbardziej stresujące dni. Im bliżej meczu, tym jestem spokojniejszy, a po ostatniej odprawie jest u mnie bez nerwów i bez emocji, bo jestem przekonany, że zespół jest przygotowany, żeby wygrać - powiedział Kaczmarek w wywiadzie opublikowanym przez media klubowe Lechii. - Na pewno ten mecz ma dla mnie szczególne znaczenie. Gdybym powiedział że nie, to bym skłamał. Po pierwsze byłem prawie dwa lata w Pogoni i był to mój pierwszy klub w Polsce. Było to 20 bardzo fajnych miesięcy. Chętnie chodziłem do pracy, poznałem bardzo dobrą grupę ludzi, fajnych zawodników. Dobrze pracowało mi się z drużyną, sztabem, z trenerem Kostą Runjaiciem i razem wygraliśmy medal, co nie zdarza się w Szczecinie co roku. To mój pierwszy mecz przeciwko Pogoni.

Kaczmarek został poproszony w trakcie rozmowy o porównanie Lechii i Pogoni oraz celów w które powinny celować obie drużyny.

- Potrzebujemy 10 kolejek, bym mógł określić nasz cel. Dla mnie Pogoń Szczecin jest na bardzo dobrym wysokim poziomie. Oni są w najlepszym momencie sportowym w przeciągu ostatnich lat. Dla mnie wyglądają jak przyszły mistrz Polski. My mamy dobry moment, wyniki, ale jesteśmy na początku naszej drogi. Wiem, że to budzi marzenia i oczekiwania, ale jeszcze nie jesteśmy w czołowej grupie pod względem sportowym. Moim celem i ambicją jest to, byśmy mogli wejść na poziom, na którym jest Pogoń i Lech, co wymaga dużo pracy - dodał Kaczmarek.

tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Lechia Gdańsk
Wyświetleń: 5315
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...