Aktualności

  • Nagroda "numer miesiąca" dla Grosickiego

Piąta nagroda Numer Miesiąca, przyznawana od sezonu 2021/22 przez Ekstraklasę SA wspólnie z Totalizatorem Sportowym, powędruje do Kamila Grosicki za hat-tricka asyst w jednym z ligowych meczów minionego miesiąca.


W 16. kolejce pomocnik Pogoni Szczecin zanotował 3 asysty, a Portowcy pokonali wysoko Lechię Gdańsk 5:1 i miesiąc zakończyli na pozycji wicelidera.

Laureat nagrody Numer Listopada wrócił do PKO BP Ekstraklasy po 10-letniej przerwie. Wcześniej reprezentował barwy Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa oraz także Pogoni Szczecin.

W minionym miesiącu Kamil Grosicki wystąpił w dwóch spotkaniach, dwukrotnie wchodząc z ławki rezerwowych. Na murawie spędził łącznie 96 minut, notując 4 asysty. Pogoń oba spotkania wygrała i jest jedną z 4 drużyn niepokonanych w listopadzie. 

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2021/22 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń meczowych, tradycyjnych statystyk dostarczanych przez InStat oraz na danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone. 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to kibice wybiorą zdobywcę nagrody na „Numer Sezonu”. Głosować będzie można na stronie Ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

NUMER MIESIĄCA 2021/2022:

Listopad 2021: 3 asysty Kamila Grosickiego (Pogoń Szczecin) w jednym meczu 

Październik 2021: 277. mecz Dusana Kuciaka (Lechia Gdańsk) w Ekstraklasie

Wrzesień 2021: 19 obron Dominika Hładuna (KGHM Zagłębie Lubin) na 20 strzałów rywali

Sierpień 2021: 13 kontaktów z piłką w polu karnym w akcji bramkowej Yawa Yeboaha (Wisła Kraków)

Lipiec 2021: 24 sekundy od wejścia na boisko z ławki do gola Kacpra Kozłowskiego (Pogoń Szczecin)

tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Ekstraklasa.org
Wyświetleń: 2127
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...