Aktualności

Dziesięć lat temu Polska szykowała się do organizacji największej imprezy piłkarskiej w naszym kraju. Mowa o EURO 2012.


Aby Mistrzostwa Europy odbyły się w godnych warunkach w naszym kraju wybudowano kilka stadionów na których rozgrywano mecze turniejowe. Mowa o obiektach we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Co ciekawe, Portowcom do tej pory nie udało się zdobyć tylko jednego z nich. Chodzi o stadion we Wrocławiu, gdzie zagramy w niedzielę.

Ostatni mecz wygrany przez Dumę Pomorza we Wrocławiu miał miejsce... 20 lat temu. Rozegrany został 20 października 2001 roku, ale odbywał się on oczywiście na starym obiekcie Śląska, przy ulicy Oporowskiej. Portowcy wygrali 4:0 po dwóch trafieniach Pawła Drumlaka, a po jednym golu dorzucili Kazimierz Węgrzyn i Jerzy Podbrożny. Same nazwiska wskazują na to, jak dawno temu spotkanie miało miejsce.

Na kolejny mecz Śląska z Pogonią we Wrocławiu przyszło nam poczekać do sezonu 2012/2013, czyli powrotu Dumy Pomorza do Ekstraklasy. Śląsk już wtedy grał na nowym obiekcie. Do dziś rozegrano na ogromnym stadionie drużyny z Wrocławia 11 meczów z Pogonią.

Portowcom nie udało się wygrać żadnego z nich. Najczęściej odnotowywaliśmy tam remis, bo aż siedem razy. Śląsk lepszy od Portowców był czterokrotnie.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2638

Trwa ładowanie komentarzy...