Aktualności

To był inny tydzień dla piłkarzy Pogoni niż te lipcowe. Portowcy odpadli z rozgrywek UEFA Europa Conference League i póki co rywalizować będą jedynie w PKO BP Ekstraklasie.


Poniedziałek i wtorek dla piłkarzy Pogoni były dniami wolnymi na odpoczynek i regenerację. Jak zauważył jednak w trakcie piątkowej konferencji Jens Gustafsson, mimo wolnego kilku zawodników wciąż odczuwało zmęczenie.

- W poniedziałek i wtorek mieliśmy dwa dni całkowitego odpoczynku. Niektórzy zawodnicy nawet po tych dwóch dniach nie wrócili do pełni formy. To daje nam odpowiedź, jak ciężki czas za nami. Z tego co widziałem jednak wczoraj, wszyscy mają się już znacznie lepiej - mówił szkoleniowiec Pogoni.

Sami zawodnicy w rozmowach w trakcie ostatniego tygodnia podkreślali, że w meczu z Wartą powinniśmy zobaczyć już inny zespół niż ten, który rywalizował z Jagiellonią.

- Na pewno będziemy bardziej wypoczęci niż ostatnio. Począwszy od pierwszego meczu z Brondby, lipiec był dla nas naprawdę ciężki. Wszyscy nasi piłkarze w niedzielę byli bardzo zmęczeni. Można powiedzieć, że po meczu z Jagiellonią pozostała w ich głowie tylko pustka, biała plama. Obecnie jednak nieco wypoczęliśmy i mamy się lepiej, w związku z czym do meczu z Wartą podchodzimy pozytywnie nastawieni - mówił dalej Gustafsson.

Sztab szkoleniowy miał teraz więcej czasu na odpowiednie przygotowanie się do meczu ligowego. To też ma pomóc w niedzielnym meczu.

- Mieliśmy więcej czasu niż ostatnio, aby przygotować się pod następnego rywala. Na pewno więc będziemy na Wartę w stu procentach gotowi. Warta to zespół, który broni się w specyficzny sposób, potrafiący dostosować swoją grę do przeciwnika. Musimy jednak skupić się przede wszystkim na sobie. Wierzymy, że w najbliższym meczu pokażemy się lepiej niż w ostatni weekend, bo jesteśmy przed nim w znacznie lepszej sytuacji - dodał trener.

tekst alternatywny Advertisement
Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2561

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...