Aktualności

  • OFICJALNIE: Jens Gustafsson trenerem Pogoni!

Nowym trenerem Pogoni Szczecin będzie Jens Gustafsson. Szwed przejmie drużynę od początku przygotowań do nowego sezonu. Klub wykupił trenera ze Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej, gdzie był zatrudniony jako selekcjoner reprezentacji do lat 21. 


Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe 3 lata, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Pogoń aktywowała dziś klauzulę wykupu zawartą w umowie trenera ze szwedzką federacją. To pierwszy w historii klubu przypadek transferu definitywnego szkoleniowca. 

- Jestem dumny z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie z trenerem Jensem Gustafssonem – mówi dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. – Po wielu rozmowach jestem przekonany, że jest on świetnym wyborem dla naszego klubu i będzie dalej rozwijał naszą drużynę. 

Codzienną pracę z drużyną Jens Gustafsson rozpocznie wraz ze startem letnich przygotowań do nowego sezonu, a więc w połowie czerwca. 

43-letni szkoleniowiec urodził się w Helsingborgu. W trakcie kariery piłkarskiej, jako obrońca, reprezentował barwy szwedzkich klubów: Helsingborga, Brage i Falkenberga. Następnie rozpoczął karierę szkoleniową.

Jako pierwszy trener Jens Gustafsson pracował m.in. w Halmstads BK (od lipca 2011 roku do listopada 2014), młodzieżowej reprezentacji Szwecji w 2015 roku oraz IFK Norrkoping (od czerwca 2016 do końca grudnia 2020 roku, zdobył z tym klubem m.in. wicemistrzostwo). W 2021 roku był opiekunem chorwackiego Hajduka Split, a na początku obecnego roku ponownie został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Szwecji, z której został wykupiony do Pogoni Szczecin. 

- Z entuzjazmem patrzę na wspólną przyszłość z trenerem Jensem – kontynuuje Dariusz Adamczuk. – Chcemy wspólnie kontynuować budowę silnej, rozwijającej się Pogoni. Przeanalizowaliśmy wiele meczów drużyn szkoleniowca i wiemy, że to także taka piłka, jakiej wszyscy w Szczecinie chcemy i do jakiej przywykliśmy. Trener Jens również był nastawiony na długofalowy projekt, w taki sposób pracował już w Szwecji i chcemy wspólnie z nim zrobić kolejne kroki w rozwoju naszego klubu. 

- Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączam do Pogoni Szczecin – mówi Jens Gustafsson, który poprowadzi Portowców od lata. - Nie mogę doczekać się, kiedy spotkam się z drużyną i zaczniemy codzienną współpracę, której efektem mają być sukcesy drużyny. Wiem, że dobiega końca budowa pięknego stadionu w Szczecinie i chcę, by na nasze mecze obiekt wypełniał się do ostatniego wolnego miejsca. Drużynę planuję obejrzeć na żywo z trybun także przy okazji jej ostatniego domowego meczu w tym sezonie. 

Jens Gustafsson jest również doświadczony na klubowej arenie międzynarodowej. Z IFK Norrkoping rywalizował kilkukrotnie w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, a z Hajdukiem Split w Lidze Konferencji. 

Niebawem odbędzie się oficjalna, powitalna konferencja prasowa z udziałem szkoleniowca. 

Witamy w Pogoni Szczecin, trenerze!

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 11204
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...