Aktualności

  • Oficjalnie: Rafał Kurzawa piłkarzem Pogoni Szczecin!

Rafał Kurzawa związał się 3-letnim kontraktem z Pogonią Szczecin z opcją przedłużenia o rok.


Uczestnik Mistrzostw Świata w Rosji trafia do naszego klubu jako wolny zawodnik. Nowy pomocnik Dumy Pomorza urodził się 29 stycznia 1993 roku w Wieruszowie koło Kępna. Mierzy 182 centymetry. Jest wychowankiem Marcinków Kępno, a w seniorskiej karierze grał dla Energetyka ROW Rybnik, Górnika Zabrze, Amiens SC (Francja), FC Midtjylland i Esbjerg fB (Dania).

Jest także siedmiokrotnym reprezentantem Polski, który zaliczył jeden występ na Mundialu w Rosji. Jesienią 2020 roku Kurzawa nie był związany z żadnym klubem. 

- Rafał to sprawdzona w ekstraklasie jakość, nawet jeśli jego zagraniczna przygoda nie była taka jakby sobie tego życzył. Występował w reprezentacji Polski, posiada duże umiejętności. W ostatnich miesiącach pozostawał bez klubu, ale wiemy, że po sprawnym wdrożeniu do drużyny jest w stanie już w obecnym sezonie pomóc naszemu zespołowi. Zawarliśmy jednak umowę wieloletnią i jest to dla nas na pewno ruch z myślą o dłużej perspektywie niż tylko najbliższe miesiące - mówi Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Dumy Pomorza.

Zawodnik przed podpisaniem umowy przeszedł badania medyczne oraz wydolnościowe. W Pogoni Szczecin będzie grał z numerem 7. Pierwsze zajęcia z drużyną zaliczy w środę.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 12114

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...