Aktualności

  • Oficjalnie: Żurawski wypożyczony do Warty

Maciej Żurawski do końca sezonu 2020/2021 będzie piłkarzem Warty Poznań. Do zespołu z Wielkopolski przechodzi na zasadzie wypożyczenia. Pogoń Szczecin wcześniej przedłużyła umowę z zawodnikiem do końca grudnia 2024 roku.


20-letni pomocnik rozegrał dotychczas 18 meczów w pierwszym zespole Dumy Pomorza. W obecnym sezonie wyszedł na boisko ośmiokrotnie. Na Twardowskiego trafił w 2016 roku, a wcześniej grał dla dwóch klubów ze swojego rodzinnego miasta – Włókniarza Toruń i Elany Toruń. Jest także juniorskim reprezentantem Polski. Otrzymywał powołania do kadr narodowych U17, U18, U19 oraz U21. W tej ostatniej jeszcze nie zadebiutował.

- Maciek dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, aby występować na poziomie ekstraklasy. Dla jego rozwoju ważne jest, aby grał. W najbliższych miesiącach więcej okazji może dostać w Warcie. Cały czas będziemy mieli na oku, jakie robi postępy. Liczymy, że zbierze kolejne doświadczenia i z nimi wróci do nas latem - mówi Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego naszego klubu.

„Zieloni” zajmują 14. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA/fot. Warta Poznań
Wyświetleń: 4744

Trwa ładowanie komentarzy...