Aktualności

  • Płatek: Kurzawa? Po co nam zgniłe jabłko?

Artur Płatek to były trener Pogoni Szczecin, a od kilku już lat zarządza pionem sportowym Górnika Zabrze. Dziś na łamach Przeglądu Sportowego zabrał głos w sprawie Rafała Kurzawy.


W poniedziałek w wielu mediach pojawiły się informacje, że Kurzawa jest bardzo blisko powrotu do Zabrza i gry w Górniku. We wtorek jednak to Pogoń zaprezentowała piłkarza, jako swojego nowego zawodnika.

- Pierwszą ofertę złożyliśmy mu we wrześniu, drugą w listopadzie, a trzecią w grudniu. Za każdym razem odmawiał. Temat przestał istnieć i wrócił kilka dni temu. To, co wydarzyło się w poniedziałek, jest skandalem - mówi Płatek Przeglądowi Sportowemu. - Chciał żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym dokumentem pojechał do Pogoni. Użył Górnika, żeby wywalczyć lepszy kontrakt w Szczecinie.

Wybór Rafała Kurzawy pozostawił wśród działaczy z Zabrza bardzo duży niesmak.

- Pogoń nas przelicytowała, i dobrze. Po co nam zgniłe jabłko. Największym problemem polskiej piłki są zawodnicy. Proponujemy im kwoty, których nie powinni zarabiać. Taka jest brutalna prawda - dodał Płatek.

Nam, jako kibicom Pogoni Szczecin, nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć Rafałowi jak najszybszego dojścia do formy. 21 kwietnia rozegrana ma zostać 26. kolejka spotkań PKO Ekstraklasy w której Portowcy będą podejmować na własnym obiekcie klub z Zabrza, a Kurzawa będzie miał okazję udowodnić jak bardzo w opinii mylą się włodarze tamtejszego klubu.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 10595

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...