Aktualności

Zaraz po zakończeniu sezonu 2015/2016 informowaliśmy, że wśród potencjalnych wzmocnień Pogoni Szczecin znajduje się zawodnik AS Trencin Mitchell Schet. Zawodnik jednak związał się kontraktem ze Slovanem Bratysława.


Zainteresowanie i rozmowy z zawodnikiem z Holandii potwierdził w rozmowie z Kurierem Szczecińskim dyrektor sportowy Dumy Pomorza, Maciej Stolarczyk.

– Mitchell Schet. To Holender, który w poprzednim sezonie grał w drużynie mistrza Słowacji AS Trencin. Piłkarz obawiał się gry w polskiej ekstraklasie, bo nasłuchał się jakichś opowieści, że Polska to kraj rasistów. Wybrał inny klub w Słowacji, ale nie płaczemy z tego powodu - stwierdził Stolarczyk.

Pozyskanie skrzydłowego to był główny cel Pogoni Szczecin w przerwie letniej. Z naszych informacji wynika, że zawodnik był już blisko porozumienia z Dumą Pomorza. Jednak kilka dni przed planowanym przyjazdem do Szczecina zrezygnował i postawił na dalszą grę na Słowacji.

Oprócz Scheta w grę wchodził jeszcze jeden skrydłowy, który nie posiadał jednak paszportu Unii Europejskiej. Maciej Stolarczyk zdradził również, że pozyskanie Spasa Deleva było jednym z celów na kolejny sezon. Jednak w związku z chęcią opuszczenia klubu przez Deleva i brakiem porozumienia ze Schetem, piłkarz został pozyskany już teraz.

Całą rozmowę z dyrektorem sportowym Maciejem Stolarczykiem znaleźć można we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Kurier Szczeciński/własne
Wyświetleń: 7019

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...