Aktualności

  • Pogoń złożyła ofertę Grosickiemu. Przeszkodą finanse?

Już od kilku tygodni w kuluarach mówiło się o tym, że Pogoń Szczecin wyraziła zainteresowanie pozyskaniem Kamila Grosickiego. Sprawie bliżej przyjrzał się redaktor Jerzy Chwałek z Super Expressu.


Moment na taki ruch wydaje się bardzo dobry. Pogoń potrzebuje skrzydłowego, bije się o miejsca w czołówce, a w najbliższym czasie otwierać będzie pierwszą część stadionu. Pozyskanie Grosickiego byłoby hitem transferowym w skali całego kraju i pomogłoby drużynie.

Mogłoby też pomóc samemu Grosickiemu, który w ostatnim półroczu zaliczył jedynie epizody w WBA w Premier League. Piłkarz jest ważnym ogniwem w kadrze Jerzego Brzęczka, ale przed przełożonym na 2021 roku EURO 2020, musi zacząć regularnie grać. Grosicki mógłby więc pomóc Pogoni, a Pogoń jemu. O tym, że chciałby przed końcem kariery wrócić do Pogoni mówił już kilkukrotnie.

O to będzie jednak piekielnie trudno, bo Pogoń i Grosicki funkcjonują w zupełnie innych realiach finansowych. Portowców nie stać oczywiście na pokrycie jego pensji, którą inkasuje na Wyspach, więc zawodnik musiałby drastycznie obniżyć oczekiwania. I wygląda jednak na to, że zbyt drastycznie, by transakcja została dopięta.

Czasu do zamknięcia okienka jest sporo. Sam Grosicki chciałby zapewne pozostać w Anglii, a o zainteresowaniu klubów z zaplecza Premier League mówi się od kilku miesięcy. Wychowanek Pogoni był bliski przenosin do Nottingham Forest w ostatnim dniu letniego okienka transferowego, ale nie udało się dopiąć formalności na czas.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/se.pl
Wyświetleń: 13903

Trwa ładowanie komentarzy...