• Porażka z Wartą Poznań w pierwszym zimowym sparingu

Pogoń przegrała 0:2 z Wartą Poznań w pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym podczas przygotowań w Szczecinie.

Pierwszy sparingpartnerem podczas tegorocznych zimowych przygotowań Portowców była Warta Poznań. Mecz odbył się jednym z nowych boiska w prawdziwie zimowej aurze. Mróz i wiatr sprawiały, że sprzęty elektroniczne odmawiały posłuszeństwa. Warunki atmosferyczne były odczuwalne również dla piłkarzy. Pierwsza część spotkania toczyła się tempie, w jakim zazwyczaj odbywają się mecze towarzyskie, czyli niezbyt imponującym. Optyczną przewagę miała Pogoń, ale najgroźniejsze okazje stworzyliśmy sobie po uderzeniach z rzutów wolnych, które wykonywali Gorgon oraz Dąbrowski. W drużynie Warty pozytywnie wyróżniał się wypożyczony ze Szczecina Maciej Żurawski i to on, po strzale głową miał najlepszą okazję do zdobycia bramki dla drużyny gości.

Po 45 minutach trener Kosta Runjaić zmienił prawie cały skład znajdujący się na boisko, pozwalając pograć trochę dłużej tylko czterem piłkarzom. Na murawie pozostali Stolarski, Malec, Smoliński i Zahović. Po wejściu na boisko często aktywny był Cibicki. W 56 minucie dobry strzał oddał Zahović i bramkarz z problemami odbił piłkę. Próbował dobijać jeszcze Cibicki, ale wyprzedził go Adrian Lis. W 60 minucie boisku opuścili pozostali czterej piłkarze. W 63 minucie Bursztyn popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, którą pod naszym polem karnym przejęli gracze Warty i wykorzystali swoją okazję wychodząc na prowadzenie za sprawą Gracjana Jarocha. Trenerzy ustalili, że mecz będzie trwał 105 minut (45, 30, 30). W 90 minucie dobrze z rzutu wolnego uderzył Mateusz Łęgowski, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Lisa. W 98 minucie straciliśmy drugą bramkę po kolejnym niewymuszonym błędzie piłkarza Pogoni. W środku pola piłkę stracił Triantafyllopoulos i piłkarze Warty ruszyli na naszą bramkę. Portowcy zdołali jeszcze wrócić do obrony, ale ostatecznie Konrad Handzlik zdołał oddać strzał, który jeszcze po odbiciu się od słupka znalazł się w bramce Bursztyna i Pogoń przegrała to spotkania 0:2.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 0:2 (0:0)

0:1 Jaroch 63'
0:2 Handzlik 98'

Pogoń Szczecin:
1 połowa: 1. Dante Stipica, 2. Jakub Bartkowski, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 41. Paweł Stolarski, 20. Alexander Gorgon, 8. Damian Dąbrowski, 61 Kacper Smoliński, 64. Kacper Kozłowski,  27. Sebastian Kowalczyk, 10. Luka Zahović

2 połowa: 26 Jakub Bursztyn, 22 David Stec, 55 Igor Łasicki, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 6 Bartłomiej Mruk, 28 Tomas Podstawski, 99 Mateusz Łęgowski, 17 Mariusz Fornalczyk, 97 Luis Mata, 25 Paweł Cibicki, 19 Adrian Benedyczak

Warta Poznań: 1. Adrian Lis, 2. Jan Grzesik, 4. Robert Ivanov, 5. Bartosz Kieliba, 13. Jakub Kuzdra, 27. Makana Baku, 6. Łukasz Trałka, 21. Mateusz Kupczak, 34. Maciej Żurawski, 11. Michał Jakóbowski, 9. Mateusz Kuzimiski.

Autor: Łukasz Krzyżanowski