Aktualności

Selekcjoner Jacek Magiera ogłosił nazwiska zawodników, powołanych na październikowy dwumecz reprezentacji Polski U19 z Danią. Na liście – ze względu na trwającą w klubie kwarantannę – zabrakło zawodników Pogoni Szczecin.


Pod wnikliwą obserwacją selekcjonera Magiery znalazło się pięciu graczy Dumy Pomorza – Kacper Kozłowski, Hubert Turski, Mariusz Fornalczyk, Filip Balcewicz i Mateusz Łęgowski. Wszyscy przez ostatnie tygodnie trenowali w I zespole Pogoni, który od kilku dni znajduje się na kwarantannie. Ze względów bezpieczeństwa – po konsultacji z władzami klubu – sztab reprezentacji Polski zdecydował się więc nie powoływać Portowców na październikowe mecze towarzyskie z Danią.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z selekcjonerem Jackiem Magierą. Wspólnie uznaliśmy, że nie ma sensu ryzykować. Co prawda zgrupowanie rozpocznie się już po zakończeniu kwarantanny, ale wszyscy woleliśmy dmuchać na zimne – tłumaczy trener-koordynator, Maksymilian Rogalski. – Mamy nadzieję, że cała sytuacja szybko wróci do normy, a chłopacy dobrymi występami w klubie zapracują na kolejne powołania – dodaje.

W odróżnieniu od swoich młodszych kolegów powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski otrzymał natomiast Sebastian Kowalczyk. Kapitan Dumy Pomorza ma pomóc biało-czerwonym w awansie na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. – Tutaj sytuacja była nieco odmienna, bo jednak mówimy o ważnych meczach eliminacyjnych. Mamy nadzieję, że sytuacja zdrowotna w klubie pozwoli Sebastianowi pojechać na zgrupowanie – podsumowuje Rogalski.

Towarzyskie spotkania reprezentacji Polski U19 przeciwko Danii rozegrane zostaną 8 października w Kołobrzegu (g. 15:00) oraz 12 października w Świnoujściu (13:00). Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza mecze przeciwko Serbii i Bułgarii rozegrają natomiast odpowiednio 9 października (18:00, Gornji Milanovac) i 13 października (g. 18:00, Gdynia).

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 2024

Trwa ładowanie komentarzy...