Aktualności

Biznesowa Duma Pomorza została wzmocniona o firmę Proauto. Serdecznie witamy na pokładzie i dziękujemy, że chcecie wspólnie z nami kreować granatowo-bordową rzeczywistość! - czytamy w komunikacie przesłanym przez Pogoń Szczecin.


Nasz Partner rozpoczął działalność 1 marca 1995 roku. Wszystko zaczęło się od uruchomienia myjni samochodowej. Wkrótce powstała również pierwsza w Szczecinie stacja wymiany olejów CASTROL. W 1996 roku Proauto rozwinęło zakres oferty o sprzedaż hurtową olejów smarowych. Do dziś firma specjalizuje się w olejach i smarach, produktach technologicznych, ale w ofercie znajdują się również wszelkie płyny eksploatacyjne, kosmetyki i chemia samochodowa, akcesoria i wiele innych. Proauto jest autoryzowanym i jedynym w północnej Polsce dystrybutorem marki CASTROL w tzw. kanale tradycyjnym.

W 2001 roku nasz Partner uruchomił drugi oddział w Koszalinie. Od 2002 roku Proauto jest również Autoryzowanym Dystrybutorem Lotos Oil, a od 2021 roku Shell. W 2013 roku Proauto założyło z kilkoma innymi dystrybutorami w Polsce spółkę, dzięki której wprowadziło na rynek bardzo dobrej jakości produkty pod własnym brandem. W zakresie olejów i smarów pod marką Quator, a w zakresie płynów eksploatacyjnych, kosmetyków i akcesoriów pod marką Proxo.

W 2004 roku firma uruchomiła skład podatkowy, który umożliwia sprzedaż wyrobów olejowych w procedurze zawieszonej akcyzy lub procedurze zwolnienia. Firma obsługuje obecnie klientów z rynku detalicznego, czyli sklepy, warsztaty, stacje paliw, hurtownie, a ponadto zakłady przemysłowe, stocznie, elektrownie, rolnictwo, żeglugę, transport samochodowy i kolejowy. Nasz Partner posiada własną cysternę, umożliwiającą jednorazowe dostawy nawet 20 ton produktów, a także flotę samochodów ciężarowych, dostawczych i pick-upów. Dzięki dwóm oddziałom i profesjonalnemu zespołowi specjalistów docierają ze swoją ofertą do klientów w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i pomorskim. W zakresie sprzedaży hurtowej odbiorcami naszego Partnera są klienci z całego kraju. Stawiając na Proauto, wybierasz profesjonalizm!

Z okazji zawarcia porozumienia porozmawialiśmy ze Zbigniewem Pietruszyńskim, Prezesem Zarządu firmy Proauto.

Od kiedy kibicuje Pan Pogoni Szczecin?

Jako dziecko mieszkałem na Pogodnie, w pobliżu stadionu Dumy Pomorza, więc siłą rzeczy klub był mi bliski - nie tylko w przenośni. Kibicuję drużynie już od najmłodszych lat. Trudno wymienić nawet jeden, konkretny mecz, który sprawił na mnie największe wrażenie. Było ich bardzo wiele, a wszystkie niosą ze sobą potężną dawkę emocji. Zawsze jednak wszyscy pamiętamy o meczach z Lechem, Legią, czy Górnikiem. Na takie spotkania przychodziło mnóstwo osób. Pamiętam mecz z Legią, kiedy kibice wypełnili cały stadion i siedzieli na płycie boiska za bramką, na łuku. Ci, co nie dostali biletów dopełniali stadion po otwarciu bram około 15 minut przed końcem meczu. Dziś jest to oczywiście niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Oglądanie meczu na profesjonalnym stadionie jest teraz dużą przyjemnością.

Dlaczego przyłączyliście się do projektu Biznesowej Dumy Pomorza?

Nasza firma od lat wspiera inicjatywy sportowe, związane głównie z motoryzacją, np. rajdy, wyścigi. Wywodzimy się ze Szczecina i działamy przede wszystkim na terenie województwa zachodniopomorskiego, stąd tego typu wsparcie jest dla nas naturalne. Pogoń Szczecin to jeden z najważniejszych ambasadorów naszego miasta i rozwija się bardzo dynamicznie. Dużą rolę odgrywa tu powstający stadion, który już teraz prezentuje się rewelacyjnie. Portowcy godnie reprezentują Szczecin. Rozpoczęcie współpracy z Pogonią to dla nas wielkie wyróżnienie, pozwalające przenieść nasze działania marketingowe na jeszcze wyższy poziom. Bez wątpienia współpraca ze szczecińskim klubem jest dla nas zarówno wyzwaniem, jak i powodem do dumy. Wierzę, że obie strony będą usatysfakcjonowane.

Jak i gdzie można skorzystać z Państwa usług?

Zapraszamy do naszych oddziałów w Szczecinie, a konkretnie Mierzynie oraz w Koszalinie. Na naszej stronie internetowej www.proauto.pl oraz na oficjalnej stronie na Facebooku znajdują się informacje o firmie, ofercie, dane kontaktowe, aktualności, a nawet encyklopedia olejowa, czy dobieraki olejowe. Do państwa dyspozycji są nasi niezawodni doradcy techniczno-handlowi, podzieleni na rejony i specjalizacje. Każdy z klientów w zależności od lokalizacji i potrzeb może się z nami skontaktować bez trudu. Jesteśmy również obecni na targach, ostatnio Targach Rolnych w Barzkowicach, gdzie nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Czym wyróżniacie się na tle konkurencji i jakie są Wasze najważniejsze atuty?

Nasza oferta jest bardzo szeroka. Oleje smarowe są używane w niemalże każdym możliwym segmencie gospodarki. My zaś gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów i usług. Jesteśmy specjalistami w obsłudze branży morskiej. Obsługujemy statki, w tym nawet największe jednostki pływające, głównie w portach polskich, ale również w rejonie basenu Morza Bałtyckiego. Co istotne w tym zakresie działania, jesteśmy dedykowanym autoryzowanym dystrybutorem produktów Marinol z Lotos Oil. W firmie zatrudniamy około 45 osób. Naszym klientom pomagamy w doborze często bardzo specjalistycznych środków smarnych. Myślę, że do naszych atutów zalicza się fakt, iż potrafimy sprawnie zaradzić problemom naszych klientów. Mamy na miejscu duży magazyn produktów smarnych, dzięki czemu możemy pomagać w sytuacjach trudnych i awaryjnych. Warto podkreślić, że dostawy produktów smarnych podlegają ścisłym procedurom kontroli w zakresie akcyzy i monitorowania transportu. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Proauto jako profesjonalny dystrybutor spełnia w tym zakresie wszystkie wymagane kryteria. Ponadto oferujemy naszym klientom pomoc wynikającą z obowiązujących przepisów.

tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 2235

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...