Aktualności

  • Przeciwko Pogoni dyktuje się najmniej karnych

Rzuty karne to stały element meczów piłkarskich. W dotychczas rozegranych 26. kolejkach PKO Ekstraklasy sędziowie podyktowali 68 jedenastek.


Z tych 68 rzutów karnych do siatki piłka wpadła 56 razy. Jeśli chodzi o skuteczność wykonywania, to Wisła Kraków, Lech Poznań, Korona Kielce, Cracovia, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia i Wisła Płock mogą pochwalić się wynikiem stuprocentowym. Najgorzej wykonywanie jedenastek idzie zawodnikom Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok. Te zespoły zdobyły po dwa gole przy czterech rzutach karnych. Pogoń ma jak na ten moment 75% skuteczność. Strzeliła trzy gole z czterech rzutów karnych. Jedyny przestrzelony miał miejsce w Łodzi, a niefortunnym wykonawcą był Zvonimir Kozulj.

Najwięcej rzutów karnych wywalczył zespół ŁKS-u Łódź. Ma ich na swoim koncie aż osiem. Po sześć mają Raków i Śląsk, a po pięć Wisła K., Lechia Gdańsk i Legia Warszawa. Pogoń znajduje się w gronie kilku zespołów, które do tej pory miały okazję wykonywać cztery jedenastki. Oprócz Dumy Pomorza to jeszcze Lech, Korona Kielce, Górnik Zabrze i Jagiellonia.

Jeśli chodzi o rzuty karne dyktowane przeciwko drużynom, to Pogoń jest może pochwalić się najmniejszym wynikiem. W tym przypadku jest to jednak pozytywna statystyka, bo przeciwko Portowcom podyktowano tylko dwie jedenastki. Taki sam wynik na swoim koncie ma też Jagiellonia Białystok. Najwięcej problemów we własnym polu karnym mają Raków i Legia, które musiały bronić się przed siedmioma strzałami z jedenastu metrów.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1023

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...