Aktualności

  • Przed Pogonią krótki i intensywny okres przygotowawczy

Piłkarze Pogoni Szczecin w sobotę wrócili do treningów po 12. dniach wolnego. To były krótkie wakacje, a letni okres przygotowawczy będzie krótki jak nigdy wcześniej.


Wszystko przez pandemię Koronawirusa, która storpedowała poprzedni sezon, a i na obecnym odciśnie ogromne piętno. Na początku sierpnia piłkarze zazwyczaj byli już po rozegraniu 2-3 meczów ligowych. Tym razem jest zupełnie inaczej.

- Czas płynie bardzo szybko. Jednak myślę, że zawodnicy mogli trochę odpocząć. To nie będzie typowy okres przygotowawczy. Mamy plan i zobaczy jak uda nam się go zrealizować, ale to na pewno inna i nowa sytuacja, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich – dla innych klubów i trenerów też. Ważne jest, żeby odpowiednio zbalansować przygotowania motoryczne i te piłkarskie. Tak, żeby nie przeciążyć zawodników w trakcie pierwszych 10 dni, bo już po czternastu mamy pierwszy ważny mecz – powiedział trener Kosta Runjaic w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu.

Po dwóch dniach zajęć wprowadzających na boisku w Kołbaskowie drużyna uda się na zgrupowanie w Opalenicy. Trenować będzie tam przez 6 dni, a w piątek rozegra dwie gry kontrolne z Zagłębiem Lubin.

- Na zgrupowanie pojadą wszyscy zawodnicy, którzy są zdrowi. Zobaczymy jak będzie z Kubą Bartkowskim i Davidem Stecem, którzy kończą rehabilitacje. Mam nadzieję, że wrócą do treningów z nami w ciągu kilku kolejnych dni. Co do Adriana Benedyczaka, to ze względu na kontuzję raczej jeszcze nie dołączy do treningów w najbliższych dniach. Nie jest to dla mnie dobra informacja, ale jest jak jest. Liczę, że będzie gotowy najszybciej jak się da – podkreśla Kosta Runjaic. - Być może dokonamy jeszcze jednego, dwóch transferów, zobaczymy. Na tę chwilę mamy grupę z wieloma młodymi zawodnikami. Jesteśmy skupieni na wykonaniu planu i ciągłym rozwoju na wielu płaszczyznach. W Opalenicy zagramy dwa mecze z Zagłębiem tego samego dnia. Wystąpią najpewniej dwa różne składy. Będziemy mieli wiele małych wewnętrznych gier treningowych w trakcie obozu. Nie mamy wiele czasu. Tak naprawdę przygotowania przedsezonowe potrwają 7-8 dni, a potem będziemy już myśleć o pierwszym meczu.

Po powrocie z Opalenicy piłkarzy czeka kilka dni treningów na własnych obiektach i daleki wyjazd na mecz Pucharu Polski z Podhalem Nowy Targ.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 2014

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...