Aktualności

  • "Przegląd Sportowy": Bez Austriaka na Mistrza

To już pewne. Benedikt Zech z powodu kontuzji odniesionej w spotkaniu z Arką w Gdyni nie wystąpi w niedzielnym starciu z Piastem Gliwice. W środku obrony zastąpi go Igor Łasicki - czytamy w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym".


Chcę, by moja obrona była najlepsza w Polsce. Dlaczego miałaby nie być? – pytał nas jeszcze w lipcu Benedikt Zech. Stoper do tej pory dotrzymuje słowa, bo w 17. kolejkach Pogoń straciła najmniej bramek w ekstraklasie. Ale na to, czy Portowcy będą mogli chwalić się najszczelniejszą defensywą także po najbliższej serii gier, Austriak już nie ma wpływu. Z powodu kontuzji mięśniowej, której nabawił się w trakcie rywalizacji z Arką w Gdyni (1:1), 29-latek nie wystąpi w niedzielę przeciwko Piastowi Gliwice.

– Od początku sezonu mamy trzech stoperów, więc za Zecha zagra Igor Łasicki. Jestem bardzo spokojny o jego występ. Obserwujemy proces regeneracji Benedikta i nie chcemy podejmować ryzyka. Wierzymy w Igora i Kostasa Triantafyllopoulosa – tłumaczył trener Granatowo-Bordowych Kosta Runjaic.

Faktycznie, Niemiec nie ma podstaw do obaw o postawę Łasickiego. Były zawodnik nie zawodził, mimo że najczęściej pojawiał się na murawie w trudnych momentach, choćby dwukrotnie niemal bez rozgrzewki zastępował kontuzjowanego Zecha. Co więcej, morale 24-latka mogło podupaść, kiedy podczas przymusowej pauzy rywali spisywał się dobrze, a finalnie i tak siadał wśród rezerwowych. Tak było już przed 1. kolejką, gdy Triantafyllopoulos zaczął starcie z Legią (2:1) w podstawowym składzie, choć przed nim ćwiczył ledwie kilka dni za sprawą bólu stopy.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Przegląd Sportowy
Żródło: własne
Wyświetleń: 2255

Trwa ładowanie komentarzy...