Aktualności

  • Przegląd Sportowy: Fornalczyk jednym z wygranych zimowego zgrupowania

Mariusz Fornalczyk jednym z największych wygranych zgrupowania Pogoni. Pod skrzydła wziął go Grosicki, ale dobra forma chyba nie wystarczy, by grać wiosną od pierwszych minut – konkurencja jest duża - czytamy w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym.


Natomiast na niej szczególną opieką otoczył 19-letniego Fornalczyka, który zrobił furorę podczas obozu na Riwierze Tureckiej. Grosicki podpowiada młokosowi w trakcie treningów czy meczów, mobilizuje, a jak trzeba, to gani. Jak starszy skrzydłowy z młodszym skrzydłowym. Co więcej, na zajęciach pomocnicy rywalizują ze sobą, kto strzeli więcej goli. I wcale nie zawsze lepszy okazuje się ten znacznie bardziej doświadczony. – Dzisiaj Kamil miał chyba gorszy dzień, bo wygrałem 11:5 – śmiał się Fornalczyk w ostatni piątek, kiedy spotkaliśmy się z nim w Gloria Sports Center. – Ze skrzydłowych w Polsce nie widziałem wcześniej nikogo w jego wieku, żeby z taką łatwością mijał przeciwników – to z kolei usłyszeliśmy od Grosickiego. 

Styl gry Fornalczyka błyskawicznie przykuwa uwagę, skauci włoskich klubów pytali, jak nazywa się ten z niebieskimi włosami po kilku akcjach Ślązaka z Bytomia w spotkaniu towarzyskim z FC Zürich (1:1), pierwszym Granatowo-Bordowych na tureckiej ziemi. Praca popłaca, naturalnie nad rozwojem młodzieżowca przede wszystkim czuwa sztab szkoleniowy z Robertem Kolendowiczem na czele. Najczęściej to właśnie asystent Kosty Runjaica na podstawie materiałów wideo tłumaczy 19-latkowi, kiedy podjął dobrą decyzję, a kiedy złą. Bo nie zawsze trzeba dryblować i Fornalczyk coraz lepiej to rozumie.

WIĘCEJ MOŻESZ PRZECZYTAĆ TUTAJ!

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Przegląd Sportowy
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 7251
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...