Aktualności

  • Radio Szczecin: W Pogoni obniżka pensji lub... rozwiązanie umowy

Radio Szczecin opublikowało na swoich łamach list prezesa Jarosława Mroczka, który został wysłany do pracowników klubu. W ujawnionej korespondencji wewnętrznej pracownicy otrzymali informację o planach obniżenia pensji i bieżącej sytuacji klubu.


Poniżej kilka cytatów z listu, który prezes Jarosław Mroczek przesłał do wiadomości pracowników klubu:

"Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, nie będę czarował, grozi zalamaniem możliwości funkcjonowania klubu w krótszej (dwa - trzy miesiące) ale i dłuższej perspektywie (pewnie około 1 roku). Mając na uwadze Zarząd musiał odpowiedzieć sobie na pytanie - co jest dla nas najwazniejsze, jakimi środkami i metodami doprowadzić do istotnego ograniczenia ryzyka upadku. Po wielu dyskusjach chcę Państwi powiedzieć, że uznaliśmy, iż dwa cele są dla nas najważniejsze. Utrzymanie przy "życiu" klubu jako de facto przedsiębiorstwa oraz na zachowanie wszystkich miejsc pracy. Ponieważ w krótkiej perspektywie nie możemy liczyć na istotne przychody, musimy spróbować poradzić sobie tym co mamy i co jeszcze otrzymamy. Po żmudnych obliczeniach, tworząc kilka scenariuszy rozwoju sytuacji, chcemy spróbować zrealizować ten który nie jest ani jednoznacznie pesymistyczny ani optymistyczny. Oznacza to na dzisiaj wprowadzenie z dniem 1 kwietnia obniżki wynagrodzeń dla wszystkich osób związanych z Pogonią Szczecin (łącznie z Zarządem, by nie było wątpliwości). Skala tych obniżek wynosić będzie od 5% (dla najmniej zarabiających) do 30% dla osób znajdujących się w grupie zarabiających najlepiej. Z tej decyzji wyłączeni są tylko piłkarze pierwszego zespołu. Oni będą podlegali rozwiązaniu, które ogłosi dzisiaj lub najdalej do końca tygodnia PZPN. Nie ma jednak wątpliwości, że nasi piłkarze doświadczą jeszcze trudniejszych decyzji."

"Macie Państwo oczywiście prawo nie zgodzić się z taką propozycją. Niestety będzie to musiało oznaczać koniec naszej współpracy i rozwiązanie łączącej nas umowy. To cięzka decyzja dla nas wszystkich, ale naprawdę nie mamy innego wyjścia".

"Zaciskamy pasa, to zła wiadomość dla wszystkich, ale dzięki temu będziemy dalej razem mogli pracować dla klubu, który przecież dla zdecydowanej większości z nas jest czymś więcej niż zwykłym miejscem pracy. Poroszę Was o przyjęcie ze zrozumieniem i akceptacją naszych decyzji, choć wiem jak to dla Was jest trudne."

PEŁNĄ TREŚĆ LISTU PRZECZYTAĆ MOŻECIE NA STRONIE RADIA SZCZECIN

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Radio Szczecin
Wyświetleń: 8358

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...