Aktualności

  • Radosław Sobolewski przed meczem z Pogonią

Radosław Sobolewski odpowiadał w czwartek w Płocku na pytania dziennikarzy przed zbliżającym się meczem z Pogonią Szczecin.


Wisła Płock przyjedzie do Szczecina z serią kilku meczów bez zwycięstwa i dwóch meczów bez strzelonej bramki. Jaki plan ma szkoleniowiec Wisły na poprawę sytuacji?

- Plan jest prosty, musimy poprawić parę rzeczy, które szwankują. Musimy zagrać odważniej, zaatakować większą ilością zawodników. Musimy posyłać częściej piłkę w pole karne przeciwnika i zagrażać jego bramce. Mierzymy się z drużyną, której bilans gry w defensywie jest imponujący. Ta defensywa wygląda solidnie, bronią mocno i agresywnie. Poszukamy swoich szans w ataku, w bocznych sektorach. Musimy zagrać odważniej niż w poprzednich meczach - powiedział trener Sobolewski.

Drużyna z Płocka musi myśleć o walce o pozostanie w lidze. Ma jeszcze przewagę nad ostatnią w tabeli Stalą Mielec, ale w Płocku robi się nerwowo.

- Po ostatniej kolejce przewaga nad grupą spadkową się skurczyła. Pogubiliśmy sporo punktów, chcieliśmy walczyć o coś więcej w tym sezonie. To powoduje, że musimy skupić się na mocnej walce o utrzymanie. Ten zespół od kilku sezonów walczy o utrzymanie. Przywykł do tej atmosfery. Wierzę, że i tym razem poradzi sobie z tą sytuacją i wyjdziemy z niej obronną ręką - tłumaczył szkoleniowiec Wiślaków z Płocka.

Jak wygląda sytuacja kadrowa zespołu przed meczem z Pogonią? Za kartki z pewnością nie zagra Jakub Rzeźniczak.

- Sytuacja zdrowotna wygląda lepiej. Piłkarze, którzy mieli problemy, wracają do zdrowia. Cieszę się, że zdrowy jest Piotrek Pyrdoł. Walczymy z czasem jeśli chodzi o Rafała Wolskiego. Wszystkie osoby mocno pracują, aby Rafał w tym meczu wystąpił - mówi Sobolewski.

Kontrakt trenera Sobolewskiego z Wisłą Płock wygasa z końcem sezonu i jak poinformował w trakcie konferencji, nie zostanie dłużej w tym klubie.

- Podjąłem już decyzję. Z końcem tego sezonu odchodzę z Wisły Płock - zdradził Radosław Sobolewski.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 3306

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...