• Remis 2:2 z Arką Gdynia w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Pogoń Szczecin zremisowała 2:2 z Arką Gdynia w drugim meczu towarzyskim rozgrywanym podczas zimowych przygotowań w Szczecinie.

W piątkowe popołudnie Portowcy zagrali ostatni sparing przed powrotem do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Trener Kosta Runjaić w wyjściowej jedenastce wystawił skład, który z dużym prawdopodobieństwem wystąpi również od pierwszej minuty w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Pierwszą dogodną sytuację gracze ze Szczecina stworzyli sobie w 10 minucie. Kozłowski na prawym skrzydle dobrze uwolnił się spod opieki obrońcy i zagrał w pole karne do Kowalczyka. Pomocnik wykonał dość przypadkowe uderzenie, które zostało zablokowane przez obrońców Arki. Dwie minuty później swojego szczęścia próbował Zahović, ale i jego strzał został odbity przez defensywę gdynian. W 15 minucie świetnie kontratak wyprowadził Kacper Kozłowski. Wypuścił on Kowalczyka, który odegrał piłkę do Zahovicia, ale niestety akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym. Po trzech minutach kolejną dobrą akcję przeprowadzili Portowcy. Dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Luisa Maty zagrał Kowalczyk. Lewy obrońca wbiegł w pole karne i oddał dobry strzał, który odbił się od prawego słupka bramki drużyna z trójmiasta. W 29 minucie, mimo ciągłej przewagi w grze Pogoni, to goście z Gdyni objęli prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Aleman, gdzie interweniować próbowali Zech i Malec, a ostatecznie ten drugi tak niefortunnie odbił piłkę głową, że wpadła ona do siatki Dante Stipicy. Portowcy podrażnieni stratą bramki już po minucie przeprowadzili kolejną akcję. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową próbował wykończyć Zahović, ale w ostatniej chwili wyprzedził go gracz Arki. W 38 minucie Stipica spróbował dryblingu i chciał zagrać piłkę między nogami napastnika. Próba była nieudana i na nasze szczęście zakończyła się tylko rzutem rożnym, który nie przyniósł zagrożenia.

W przerwie trener Kosta Runjaić nie zdecydował się na żadną zmianę. Z kolei trener gości Dariusz Marzec zmienił aż dziewięciu zawodników. Goście pełni sił lepiej rozpoczęli drugą część spotkania. W 50 minucie Juliusz Letniowski uderzył bardzo mocno z dystansu i po interwencji naszego golkipera piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką. W 55 minucie daleko do piłki wyszedł Dante Stipica i wybił ją głową. Piłkarz gości spróbował uderzania niemal z połowy boiska, ale piłka poleciała obok pustej bramki Pogoni. Po chwili na pierwsze zmiany zdecydował się trener Portowców. Na boisku zameldowali się Stolarski, Smoliński i Kucharczyk. Już minutę później znów błąd popełnił Mariusz Malec. Źle podał obrońca Pogoni podczas wyprowadzania piłki, przejęli ją gracze Arki, Adam Deja pewnie pokonał bramkarza Pogoni i było już 0:2 dla gdynian. W 58 minucie Pogoń zaczęła odrabiać straty. Dobrą akcję prawym skrzydłem przeprowadził Stolarski z Kucharczykiem. Kuchy wyłożył piłkę w pole karne do Drygasa, który dobrym uderzeniem pokonał Kajzera. Po godzinie gry swoje szanse dostali Benedyczak i Bursztyn, którzy zmienili Stipicę i Zahovicia. W 82 minucie dobrze do Kucharczyka na skrzydło zagrał Cibicki. Kuchy minął dwóch rywali, ale akcja zakończona została tylko rzutem rożnym. Pierwszy rzut rożny nie przyniósł bramki, ale już drugi był wykonany zdecydowanie lepiej. Kucharczyk dośrodkował piłkę na głowę Podstawskiego, a pomocnik Pogoni celnym strzałem pokonał bramkarza Arki. Warto odnotować, że była to druga asysta Michała Kucharczyka w tym meczu. Portowcy remisem zakończyli przygotowania w Szczecinie. Po meczu piłkarze dostali 2 dni wolnego, a od poniedziałku rozpoczną przygotowania do spotkania w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:2 (0:1)
0:1 Malec(sam.) 29'
0:2 Deja 56'
1:2 Drygas 58'
2:2 Podstawski 83'

Pogoń Szczecin
1 połowa: 1. Dante Stipica, 97. Luis Mata, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 22. David Stec, 64. Kacper Kozłowski, 8. Damian Dąbrowski 20. Alexander Gorgon, 14. Kamil Drygas, 27. Sebastian Kowalczyk, 10. Luka Zahović

2 połowa:
1. Dante Stipica(62' 26. Jakub Bursztyn), 97. Luis Mata(78' 6. Bartłomiej Mruk), 33. Mariusz Malec(68' 55. Igor Łasicki), 23. Benedikt Zech(68' 13. Kostas Triantafyllopoulos), 22. David Stec(55' 41. Paweł Stolarski), 64. Kacper Kozłowski(55' 61. Kacper Smoliński), 8. Damian Dąbrowski(68' 28. Tomas Podstawski), 20. Alexander Gorgon(55' 18. Michał Kucharczyk.), 14. Kamil Drygas(78' 25. Paweł Cibicki), 27. Sebastian Kowalczyk(78' 17. Mariusz Fornalczyk), 10. Luka Zahović(62' 19. Adrian Benedyczak)

Arka Gdynia
1 połowa:  30. Kacper Krzepisz, 26. Adam Danch, 29. Michał Marcjanik, 36. Luis Valcarce, 17. Fabian Hiszpański, 16. Adam Deja, 18. Paweł Sasin, 38. Kacper Skóra, 39. Maciej Rosołek, 7. Christian Aleman, 23. Rafał Wolsztyński

2 połowa: 22. Kajzer, 15. Kasperkiewicz, 29. Marcjanik, 99. Memić, 28. Ślesicki, 11. Mazek, 16. Deja, 35. Łabojko, 8. da Silva, 10. Letniowski, 77. Żebrowski.

Autor: Łukasz Krzyżanowski