Aktualności

Portowcy do meczu z Piastem Gliwice przygotowują się na własnych obiektach. Po sobotnim treningu wyjadą na przedmeczowe zgrupowanie, a na obiekcie zjawią się przed samym meczem z Mistrzem Polski.


- Wiem, że odeszli z klubu Dziczek czy Sedlar z Valencią, ale potrafili dobrze się wzmocnić, pozyskali doświadczonych zawodników. Jakub Czerwiński też wypadł z powodu kontuzji, a był bardzo ważną postacią zespołu w poprzednim sezonie. Ciężko ich porównać, podobnie jest zresztą u nas, bo też brakuje nam kilku ważnych ogniw - mówił na przedmeczowej konferencji trener Runjaic.

Ostatnio oba zespoły dość często remisowały w bezpośrednich meczach. Trener Runjaic zaznacza, że aby wygrać w niedzielę, trzeba będzie zagrać na bardzo wysokim poziomie.

- Jest taka formuła, że jak z dwóch meczów z jednym przeciwnikiem masz zwycięstwo i remis, czyli średnio 2 punkty na mecz, to zdobywasz mistrzostwo. Rozumiem trenera Fornalika jak mówi, że zadowoli go remis w Szczecinie, ale my inaczej patrzymy na niedzielny mecz. Chcemy wygrać, ale by to zrobić musimy zagrać na bardzo wysokim poziomie. To jedyna droga do sukcesu - tłumaczył szkoleniowiec Pogoni.

Mocną bronią Piasta mogą być stałe fragmenty gry, po których zdobył już kilka goli w tym sezonie.

- Przygotowani będziemy, ale w trakcie meczu różne rzeczy się dzieją, więc musimy zachowywać cały czas wysoką koncentrację. Piast to jednak nie tylko stałe fragmenty gry, ale ma więcej atutów. Potrafią szybko przejść z obrony do ataku - dodał Runjaic.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2493

Trwa ładowanie komentarzy...