Aktualności

  • Runjaic wśród kandydatów na selekcjonera

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Mowa w nim głównie o procesie wyboru nowego selekcjonera i jak zdradził prezes, wśród kandydatów rozpatrywany jest Kosta Runjaic.


- Rozmowy są w toku. Wszystko po to, by wybrać najlepiej, jak to możliwe. Nie chodzi przecież tylko o jedną osobę, ale też m.in. o sztab szkoleniowy. Dochodzą do tego kwestie takie jak umowa, którą trzeba odpowiednio dopracować, by każda ze stron była zadowolona i zabezpieczona - mówi Kulesza.

Głównym kandydatem do objęcia roli selekcjonera reprezentacji Polski jest Adam Nawałka. W rozmowie padają jednak także inne nazwiska, a wśród nich Kulesza sam zgłasza nazwisko Kosty Runjaica.

Prawdą jest, że w piątek lub sobotę ma się pan spotkać z Adamem Nawałką?

Znam doskonale Adama, cenię jego warsztat trenerski i autorytet wśród piłkarzy. W piątek spotykam się z innym szkoleniowcem, ale z oczywistych względów nie będę podawał jego nazwiska.

Czy jest to polski trener? Tak. Lista kandydatów jest dość długa. Poza Adamem Nawałką, są też: Czesław Michniewicz, Michał Probierz, Jerzy Brzęczek, Jan Urban, Maciej Skorża.

Jest jeszcze Kosta Runjaic z Pogoni, to również jest bardzo dobry trener.

Ale nie ma polskiego paszportu.

Ma za to unijny. Narodowość w tej sytuacji nie jest najważniejsza.

tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 7419
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...