Aktualności

Wygraną zakończył się pierwszy letni mecz sparingowy Pogoni Szczecin, która w Opalenicy zmierzyła się z Lechem Poznań. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Sebastian Kowalczyk.


Spotkanie sparingowe drużyn, które poprzedni sezon zakończyły na pierwszym i trzecim miejscu w tabeli zaplanowane zostało na system 3x30 minut. Pierwszą groźną akcję w 6. minucie spotkania przeprowadził Lech, a strzałem zakończył ją Amaral. Futbolówka przeszła jednak obok bramki Dumy Pomorza. Kolejorz w pierwszych minutach był konkretniejszy, ale Stipicy pokonać nie mógł. W 13. minucie spotkania blisko dojścia do dobrego dośrodkowania był Szymczak, ale nie udało mu się sięgnąć futbolówki. Pogoń pierwszy raz bramce Bednarka zagrozić mogła w 22. minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Drygas, ale uderzenie przeszło daleko obok bramki Lecha. Gdy wydawało się, że pierwsza tercja zakończy się bez bramek, Portowcy przeprowadzili akcję, którą strzałem z około osiemnastu metrów zakończył Sebastian Kowalczyk. Bednarek nie był w stanie sięgnąć piłki, która wpadła do siatki.

Obraz gry w drugiej tercji podobny był do pierwszej. Lech częściej był przy piłce, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki Stipicy. Tu też mieliśmy pierwsze zmiany, a wśród nich powracającego do zdrowia Kacpra Smolińskiego. Tuż przed końcem drugiej tercji piłka znalazła się w siatce Pogoni, ale strzelający Sobiech znajdował się na spalonym.

Trzecia tercja to już zupełnie inne zespoły po zmianach, ale znów szybko wyrównać mógł Lech. Szcześniak jednak świetnie zachował się w polu karnym i przerwał wybiciem groźną akcję. W 64. minucie spotkania błąd Lecha w wyprowadzeniu piłki chciała wykorzystać Pogoń, ale zagrywanej przez Łęgowskiego futbolówki nie opanował Wędrychowski już w polu karnym rywali. Po chwili Wędrychowski miał już okazję do oddania strzału, ale piłka przeleciała obok bramki. Do końca spo

SPARING
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:0 (1:0, 1:0)
1:0 Sebastian Kowalczyk 29'

Pogoń: Stipica (61' Klebaniuk) - Bartkowski (46' Stolarski), Zech (61' Szcześniak), Kostas (61' Malec), Mata (69' Mruk) - Jean Carlos (46' Kucharczyk), Dąbrowski (61' Wawrzynowicz), Drygas (46' Smoliński), Kowalczyk (61' Łęgowski), Fornalczyk (39' Wędrychowski, 84' Żurawski) - Zahović (61' Kostorz)

Lech: Bednarek (46' Rudko) - Pereira (61' Gogół), Milić (61' Czerwiński), Pingot (61' Olejnik), Rebocho (61' Douglas) - Ba Loua (61' Velde), Murawski (61' Kornobis), Marchwiński (58' Kozubal), Sýkora (61' Skóraś), Amaral (61' Ramirez) - Szymczak (46' Sobiech)

tekst alternatywny Advertisement
Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6530

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...