Aktualności

93 500 000 złotych - to kwota jaką dofinansowano budowę stadionu Pogoni Szczecin wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych powstał w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, którego środki zostały przeznaczone na zaplanowane przez gminy i powiaty inwestycje lokalne. W ramach funduszu do gmin trafiło 5 miliardów złotych, a do powiatów miliard złotych.

Wszystkie zachodniopomorskie gminy i powiaty złożyły wnioski o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna kwota rządowego wsparcia dla 131 samorządów wyniesie ponad 302 mln zł. Dotacje pozwolą na realizowanie lokalnych inwestycji, bez zadłużania się. Największą kwotę otrzymało miasto Szczecin, które do programu zgłosiło budowę Stadionu Miejskiego. Otrzymało na ten cel 93 500 000 złotych.

Wcześniej Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało miastu dofinansowanie w wysokości 30 000 000 złotych. Łączna suma dofinansowań to 123 500 000 złotych. To 1/3 założonych kosztów inwestycji, które wynosić mają 362 926 274,71 złotych.

W tym miejscu dla urzędującego prezydenta Piotra Krzystka, jego urzędników i współpracowników należą się ogromne słowa uznania. Miasto Szczecin w swoich finansach miało zapisane pełne finansowanie budowy obiektu, jednak dzięki wywalczonym dofinansowaniom, środki będą mogły być przeznaczone na inne ważne dla miasta działania i inwestycje.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 5478

Trwa ładowanie komentarzy...