Aktualności

Tydzień temu miasto Szczecin ogłosiło przetarg na budowę stadionu. Cała dokumentacja liczy tysiące stron i laikowi ciężko wyciągnąć z niej proste i czytelne informacje.


Kibic Pogoni, Filip Miklas, pochylił się jednak nad nią i na Twitterze opublikował kilka bardzo ciekawych informacji dotyczącuch projektu.

1. Łączna liczba siedzisk na nowym stadionie wyniesie 20 577. Na obiekcie zamontowane zostaną trzy rodzaje krzesełek. Fotele z tapicerką i podłokietnikami w strefie VIP III, tapicerowane na strefach VIP II i I, oraz składane na reszcze stadionu.

2. Kolor siedzisk będzie szary, a nazwa klubu utworzona ma zostać z koloru kontrastującego.

3. Trybuna zachodnia, czyli obecny łuk, składać się ma z 3331 miejsc. Północno-zachodni narożnik (obecnie sektory 14 i 15) to 2129 miejsc. Na tych trybunach możliwy ma być łatwy demontaż siedzisk i zamiany ich w miejsca stojące. Tak samo wykonana ma być trybuna dla gości. Odpowiednie przepisy prawne do możliwości utrzymywania miejsc stojących są aktualnie procedowane w sejmie.

4. Sektor rodzinny planowany jest w południowo-wschodnim narożniku, czyli tam gdzie dzis znajduje się sektor 1. Jego pojemność ma wynosić 1353 miejsca.

5. Pod nową północną trybuną (obecna niska) ma znajdować się garaż. Ma pomieścić 155 samochodów.

6. Na poziomie +1 tej samej trybuny znajdować się mają: jadalnia (170 metrów kwadratowych), miejsce do relaksu, pomieszczenia dla dziennikarzy (206 metrów kwadratowych), dla fotoreporterów (122 metrów kwadratowych), szatnia dla pracowników i magazyn (600 metrów kwadratowych).

7. Na pioziomie +2 znaleźć się powinny pokoje kierownika drużyny, analityków, gabinet trenera oraz biuro dyrektora sportowego (19 metrów kwadratowych).

8. Na poziomie +3 zlokalizowana ma być administracja biura. Wśród nich gabinet prezesa, który będzie miał powierzchnię blisko 38 metrów kwadratowych.

9. Na poziomie +4 znajdą się loże biznesowe. Będzie ich 19. Ich pojemność to od 10 do 45 osób.

10. Poziom +5 zajmie studio telewizyjne (blisko 150 metrów kwadratowych), pomieszczenie dla spikera, dowodzenie służb bezpieczeństwa, serwerownia.

11. W nowej trybunie wschodniej (od ulicy Twardowskiego), na poziomie +1 znajdować się będzie klubowy fanshop z kawiarnią. Jego powierzchnia to blisko 700 metrów kwadratowych.

12. Na poziomie +3 mieścić się będzie klubowe muzeum. Jego powierzchnia to ponad 780 metrów kwadratowych.

13. Poziom +4 nowej trybuny ma pomieścić restaurację o powierzchni 715 metrów kwadratowych z możliwością adaptacji na centrum konferencyjne.

14. Sektor gości ma zostać wyposażony w 994 miejsca i znajdować się będzie tam gdzie obecny.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 8745

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...