Aktualności

Po odejściu Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin klub zdecydował o chęci wzmocnienia w środkowej linii boiska. Lukę po "diamencie" Pogoni wypełnić ma Vahan Bichakhchyan.


22-letni piłkarz z Armenii ma już na swoim koncie 11 meczów w pierwszej reprezentacji. Strzelił w nich jednego gola. Od czterech lat reprezentuje barwy MSK Zilina.

Jest wychowankiem klubu Shirak Gyumri, a na Słowację trafił w lipcu 2017 roku. Lewonożny ofensywny pomocnik w obecnym sezonie ma na swoim koncie 24 oficjalne mecze - 15 w lidze, 8 w kwalifikacjach do UEFA Europa Conference League i 1 w Pucharze Słowacji. Strzelił w nich 11 bramek i zanotował 8 asyst. Jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej w Fortuna Lidze, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej Słowacji. Dodatkowo został wybrany do najlepszej jedenastki ligi obejmującej mecze jesienne. W 2020 roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza Armenii. W 2021 roku było to miejsce szóste.

Vahan Bichakhchyan związany jest z Zyliną kontraktem do końca grudnia 2023 roku. Już latem interesowały się nim kluby z Rosji i Skandynawii. Piłkarz obecnie przebywa w Szczecinie i przechodzi testy medyczne, a kluby dopinają umowę transferową.

tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 13667
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...