Aktualności

W czwartek do przebywających na zgrupowaniu we Wronkach piłkarzy Pogoni dołączył najnowszy nabytek Dumy Pomorza - Sebastian Walukiewicz. O ocenę piłkarza poprosiliśmy Piotra Kamienieckiego, redaktora portalu Legia.net, który doskonale odnajduje się w tematach związanych z młodzieżą Legii Warszawa.


- Pogoń musiała wygrać rywalizację o tego piłkarza z kilkoma innymi klubami z Polski i innych krajów. Uważany był za jeden z największych talentów akademii Legii - mówi nam Kamieniecki.

Piłkarz pochodzi z Gorzowa, jednak ostatnie lata spędził w grupach młodzieżowych Legii Warszawa i był wyróżniającym się zawodnikiem.

- To środkowy obrońca, który w Legii spędził ostatnie cztery lata. Grał też na pozycji defensywnego pomocnika, aby poszerzyć jego umiejętności. Ma dobre warunki fizyczne, dobrze gra głową. Przez wielu porównywany był do Tomasza Jodłowca jeśli chodzi o aspekty gry - ocenia redaktor portalu Legia.net.

Pozyskanie Walukiewicza to inwestycja na przyszłość. Piłkarz ma dopiero 17. lat i przed nim jeszcze wiele nauki.

- Przykład Wojtkowskiego pokazuje, że Pogoń to dobra droga do budowania kariery. Myślę, że Walukiewicz dokonał dobrego wyboru bo opcji miał z pewnością sporo - dodał Kamieniecki.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 10677

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...