Aktualności

Budowa Stadionu Miejskiego wkroczyła w kolejny etap. Po uformowaniu docelowego kształtu trybun południowej i zachodniej, rozpoczął się na nich montaż pierwszych elementów prefabrykowanych.


Krajobraz na placu budowy Stadionu Miejskiego zmienił się diametralnie. Wszystko za sprawą montażu pierwszych elementów prefabrykowanych, będących konstrukcją nowo powstających trybun. W oczy rzucają się przede wszystkim stojące w jednym rzędzie słupy prefabrykowane. Ich montaż trwa już od kilku dni. W kolejnych dniach te prace będą kontynuowane. Generalny wykonawca zajmie się również montażem belek audytoryjnych oraz audytoriów na trybunach zachodniej i południowej. Na koronie trybuny południowej trwa także montaż zbiornika retencyjnego.

Prace toczą się również na pozostałym, rozległym terenie inwestycji. Końca dobiegają roboty przy wykonywaniu wieńców, pachwin oraz attyk na stropie nad piętrem budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Lada moment wykonywane będzie pokrycie dachu budynku.

Harmonogram inwestycji zakłada, że budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży będzie gotowy w I kwartale przyszłego roku. Trybuny zachodnia i południowa powinny być natomiast gotowe w II kwartale 2020 roku.

Bilety.fm

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: UM Szczecin
Wyświetleń: 7652

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...