Aktualności

Trwają prace związane z budową narożnika trybuny wschodniej i południowej Stadionu Miejskiego. Montowane jest przezroczyste zadaszenie na trybuną południową. Zmienia się również zagospodarowanie terenu.


Aktualnie w narożniku pomiędzy trybunami południową i wschodnią trwa budowa płyty fundamentowej. Wylewany jest beton, montowane jest zbrojenie, wykonywane są pale wiercone. Rozpoczęcie prac zmierzających do budowy trybuny wschodniej, oznaczało tymczasowe przesunięcie głównej murawy boiska w kierunku trybuny południowej. Docelowa przebudowa głównej płyty boiska rozpocznie się w okresie letnim podczas przerwy w rozgrywkach. Z uwagi na poziom skomplikowania robót, te prace potrwają ok. 7-8 tygodni.

Nad trybuną południową pojawiają się kolejne elementy przezroczystego zadaszenia. Na trybunach trwa montaż mocowań nowych krzesełek, prowadzono również prace przy spoinowaniu elementów prefabrykowanych. W pawilonach trwają prace przy instalacjach elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji. Wykonywane były również jastrychy.

Zmienia się zagospodarowanie terenu. Widoczne są koryta nowych dróg, układane są krawężniki, chodniki jak i miejsca postojowe. Prowadzone są prace przy budowie sieci sanitarnych.

W budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży prowadzone są prace instalacyjne (sieci elektryczne, sieci wodno-kanalizacyjne). Wykonywane są gładzie na ścianach, jastrychy. Trwa montaż stolarki okiennej. Z kolei na boiskach treningowych wykonywana była warstwa odsączająca.

Nadzór nad inwestycją sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskiej Sp. z o.o. Wykonawcą przebudowy Stadionu Miejskiego jest Konsorcjum Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Sp. J.

Inwestycja pn. „Budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, wraz z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, boisk piłkarskich oraz infrastruktury towarzyszącej” jest dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wysokość dofinansowania 30 mln zł.

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

 width=

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: UM Szczecin
Wyświetleń: 7022

Trwa ładowanie komentarzy...