Aktualności

  • Wieści z budowy #29: Pierwsze mecze na starej trybunie [FOTO]

Roboty przy budowie nowej płyty boiska Stadionu Miejskiego posuwają się do przodu. Trwają prace wykończeniowe pawilonów, rośnie trybuna wschodnia stadionu - czytamy w cyklicznym komunikacie miejskiej spółki.


Budowa nowej płyty boiska rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Wykonane zostało już m.in. korytowanie terenu. Aktualnie prowadzone są prace przy drenażu. Prace toczą się także w innych miejscach kompleksu. Rosną fundamenty wschodniej trybuny, do góry pnie się również narożnik trybun wschodniej i południowej. W pawilonach na koronie obiektu kontynuowane są prace wykończeniowe (trwa montaż instalacji sanitarnych i kanalizacyjnych, układane są płytki). Montowana jest ciemna elewacja stadionu z siatki cięto-ciągnionej. Od strony ulicy Twardowskiego trwa montaż zbiornika retencyjnego o pojemności ok. 866m3. Prowadzone są również prace przy zagospodarowaniu terenu – budowie parkingów i dróg dojazdowych.

Zakończenie budowy I etapu Stadionu Miejskiego, w tym oddanie do użytkowania trybun zachodniej i południowej, planowane jest na jesień br. Po zakończeniu robót budowlanych, zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą zostać przeprowadzone procedury odbiorowe. To złożony proces, na który składają się kwestie związane m.in. z: stwierdzeniem zgodności wykonanych prac z projektem budowlanym i wykonawczym; zatwierdzeniem wykonanych prac przez nadzór budowlany; BHP; bezpieczeństwem pożarowym; odbiorami sanitarnymi; zgodnością z wytycznymi ze strony PZPN; wytycznymi policji w zakresie organizacji imprez masowych itp. Obiekt zostanie przekazany do użytkowania dopiero wtedy, kiedy będzie pewność, że wybudowana infrastruktura jest bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Z uwagi na powyższe, kibice zostaną wpuszczeni na nowe trybuny po zakończeniu wszystkich kwestii formalnych i proceduralnych związanych z odbiorami.

Inwestor zastępczy (Szczecińskie Inwestycje Miejskie) jest w stałym kontakcie z klubem Pogoń Szczecin. Informacje dot. postępów prac budowalnych są przekazywane na bieżąco, dzięki czemu klub może wypracowywać właściwie rozwiązania z Ekstraklasą SA w zakresie organizacji kolejnych rozgrywek. Na ten moment najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym pierwsze mecze w roli gospodarza w sezonie 2020/21 klub rozegra na dotychczasowej, starej części stadionu.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: UM Szczecin
Wyświetleń: 6680

Trwa ładowanie komentarzy...