Aktualności

  • Wypowiedzi Portowców po meczu z Wartą

Piątkowy mecz sparingowy z Wartą Poznań był pierwszym z dwóch zaplanowanych na okres przygotowawczy meczów Portowców. Co do powiedzenia po meczu mieli podopieczni Kosty Runjaica?


- To był pierwszy sparing i nie martwię się tym. Wcześniej rozegraliśmy grę wewnętrzną, ale to nie to samo, co mecz z innym zespołem. Warta to dobry rywal z ekstraklasy. Przyznam też, że dwa pierwsze tygodnie treningów były intensywne. Uważam, że teraz jeszcze nie wszystko musi funkcjonować idealnie - mówił po meczu z Wartą doświadczony Aleksander Gorgon. - Każde przygotowania są mocne. Najgorsze są zazwyczaj pierwsze dwa tygodnie, w których trzeba poradzić sobie z głębokim zmęczeniem. Im bliżej ligi, tym tych obciążeń jest mniej. Fajnie byłoby wygrywać każdy mecz, ten też, ale nie przejmuje się tą porażką.

- Wynik nie jest zadowalający. Zawsze chce się wygrywać, czy w lidze, czy w meczu sparingowym, a nawet w zwykłej grze treningowej. Wiem jak ciężko pracowaliśmy w poprzednich dniach. Czasami w nogach nie mieliśmy dzisiaj odpowiedniej energii. W okresie przygotowawczym często tak bywa, że gra się na zmęczeniu, przystosowuje się organizm do trudnych warunków - tłumaczył Sebastian Kowalczyk.

- Zbliżamy się do wznowienia gry w lidze. Porażka w meczu sparingowym tak nie martwi, to jest specyficzny czas i mecze. Natomiast, gdyby taka przegrana zdarzyła nam się w lidze, to byłoby o wiele gorzej. Myślę jednak, że będziemy za jakiś czas na innym poziomie fizycznym niż teraz. Wynik nie był dzisiaj najważniejszy - mówił natomiast Jakub Bartkowski

- Dzisiejszy sparing rozgrywaliśmy po dużej dawce obciążeń naszych organizmów we wcześniejszych dniach. Trwa intensywny okres przygotowawczy. Wykonujemy każdego dnia sporo pracy motorycznej. Wynik oczywiście nie może zadowalać, ale to jedynie mecz kontrolny. Za tydzień mamy drugie takie spotkanie, bezpośrednio przed ligą, i trzeba je zakończyć lepszym rezultatem. Dla każdej drużyny okres przygotowawczy jest taki sam. Zostały jeszcze dwa tygodnie. To bardzo ważny czas, by wiosną prezentować równą i dobrą dyspozycję - dodał najnowszy nabytek zespołu Paweł Stolarski.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 4561

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...