Aktualności

  • Zadanie? Podnieść się metalnie i walczyć do końca

Porażka Pogoni Szczecin z Rakowem w środę mocno skomplikowała sytuację w tabeli Dumy Pomorza. Patrząc w terminarz o optymizm nie jest łatwo.


- Przed spotkaniem z Rakowem wiedzieliśmy, że większość spotkań musimy wygrać i teraz nie mamy już innego wyjścia, a czekają nas trudne mecze. Ufamy, że jak zagramy w ten sam sposób co z Rakowem to możemy wygrywać. Musimy w to wierzyć, ale i popełniać mniej błędów - mówił w piątek w trakcie konferencji Kosta Runjaic.

Portowcy z Rakowem zagrali solidnie, stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale strzelili tylko jednego gola. Po zakończeniu meczu widać było na ich twarzach ogromne rozczarowanie.

- Przedstawiłem drużynie mój punkt widzenia. I nie chodziło o sam mecz, ale o różne losy w życiu. Jestem pozytywnym człowiekiem i te przeszkody w życiu rozpatruję jako dobrą okazję do nauki. Zawsze są ciężkie momenty, część z nich pojawia się niespodziewanie, ale liczy się nasza reakcja. Trzeba mieć pewne wartości w życiu, w coś wierzyć, patrzeć optymistycznie i zrobić coś pozytywnego. Dla nas to życiowa droga, ale mamy wciąż zadanie – wyciągnąć maksa z tego sezonu. Ta droga w tym czy poprzednim sezonie była ciekawa, było wiele dobrych momentów i tak też będziemy chcieli zakończyć te ostatnie cztery kolejki - mówił dalej Runjaic.

Czy Pogoń meczem z Rakowem zakończyła już walkę o tytuł?

- Chyba za wcześnie na takie podsumowanie. Rywalizacja wciąż trwa. Ale takie podsumowanie będzie potrzebne. Zrobiliśmy to też po poprzednim sezonie. Analiza trafiła do zarządu klubu, ale to są wewnętrzne rozmowy. Każdy może wyciągać swoje wnioski. Powiem tak: bramki dla Rakowa zdobył Lopez i Gutkovskis, którego chciałem po pierwszym roku pracy w Pogoni. Ale nie było pieniędzy, a braliśmy Buksę. Oni są jednak związani z Rakowem od dłuższego czasu. Przyjdzie jednak czas na dużo głębszą analizę obecnego sezonu. Gdyby Pogoń zdobyła mistrzostwo przy ograniczonych transferach czy z połową stadionu to może tego szczęścia byłoby zbyt wiele. Ale gramy do końca - dodał Runjaic.

tekst alternatywny Advertisement
Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2195

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...