Aktualności

  • Zdecydowane "nie!", dla takich zachowań

Czy na zdjęciu ilustrującym tę aktualność widzicie coś ciekawego? Z pewnością nie. (Nie) widzieli również kibice niepełnosprawni, poruszający się na wózkach inwalidzkich, oglądający mecz z sektora nr 24 - specjalnej platformy przystosowanej do ich potrzeb. Klub podjął już w tej kwestii decyzje i podobna sytuacja nie będzie mieć już miejsca, a osobom, które będą próbować zasłaniać kibicom niepełnosprawnym widoczność grozić będą wysokie kary, włącznie z wydawaniem klubowych zakazów. 


Na spotkanie z Legią Warszawa klub przygotował specjalne zadaszenie nad sektorem dla fanów niepełnosprawnych oraz gorące napoje. Nie jest natomiast tajemnicą, że najważniejszym elementem pobytu na stadionie było dla każdego z nich oglądanie boiskowych wydarzeń. To było jednak utrudniane przez osoby, które - jak się okazało - za nic mają szacunek do innych kibiców. Osoby te zajmowały ciągi komunikacyjne i zasłaniały kibicom niepełnosprawnym oglądanie meczu. Robiły to, pomimo interwencji służb porządkowych oraz pracowników klubu. Dopiero wielokrotne próby i prośby pozwoliły na udrożnienie ciągu i umożliwienie fanom z sektora nr 24 oglądania meczu. 

Podczas dzisiejszego posiedzenia kierownictwa klubu z zarządem podjęto decyzje o zwiększeniu liczby służb porządkowych i punktów kontrolnych na stadionie, a także o zdecydowanie bardziej radykalnych reakcjach, związanych z długofalowymi skutkami, z wydawaniem klubowych zakazów włącznie. Apelujemy również do kibiców o wzajemny szacunek na stadionie oraz reakcje w sytuacjach, gdy ktoś zachowuje się niewłaściwie wobec innych fanów. Wspólnie tworzymy granatowo-bordową społeczność kibiców i wszyscy muszą mieć na obiekcie równe prawa. 

Załączamy również apel jednego z kibiców, którzy "oglądali" spotkanie z Legią Warszawa z sektora nr 24. Wyraz "oglądali" celowo umieszczamy w cudzysłowie, gdyż - na podstawie przywoływanego już powyżej zdjęcia przy informacji - każdy może sam ocenić, na ile tę sytuację można nazwać oglądaniem meczu:

- Emocje pomeczowe powoli opadają, ale mam prośbę do wszystkich kibiców - pisze Adrian Nowakowski. - Drodzy kibice, szanujmy się wzajemnie. Osoby niepełnosprawne tyle "mniej więcej" widzą, gdy ktoś przed nimi stanie. Jesteśmy kibicami na wózkach, nie mamy możliwości wybrać innego sektora, dlatego jesteśmy w tym miejscu, a nie innym. Wielu z Was staje przed nami, zasłaniając nam jakąś cześć boiska. Wierzcie, że też chcemy obejrzeć cały mecz, a nie tylko jego fragment. Stając w miejscach niedozwolonych, często zasłaniacie nam widowisko, a wielu z Was reaguje złością na uwagi ochrony. Nie jesteśmy wybrańcami, jesteśmy tacy sami jak Wy, ale z innymi możliwościami i nie każdy z nas może się wychylić albo przesunąć, aby zobaczyć więcej.

Drodzy kibice, wykażcie się zrozumieniem dla apelu Adriana. Dla każdego z nas powinno być olbrzymim wstydem, że kibice z sektora nr 24 muszą publicznie domagać się normalności na stadionie. A przecież stać nas na to, by kibicować z klasą.

Bilety.fm

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 7352

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...