Aktualności

  • Żurawski z nowym kontraktem do końca 2024 roku!

Maciej Żurawski podpisał dziś nową umowę z Pogonią Szczecin. Urodzony w 2000 roku piłkarz parafował kontrakt ważny do końca grudnia 2024 roku. 


Pochodzący z Torunia zawodnik rozpoczął karierę w miejscowym Włókniarzu. Stamtąd, przez Elanę, w wieku 16 lat trafił do Akademii Pogoni. Z drużyną juniorów starszych zdobył wicemistrzostwo Polski, a następnie – przez drużynę III-ligowych rezerw – przebijał się do I zespołu. Pół roku przed 19. urodzinami zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dotąd 17 spotkań (1 strzelony gol), wystąpił też w jednym meczu Pucharu Polski. Do końca sezonu 2021/22 będzie miał też status młodzieżowca. 

- Obserwujemy ciągły rozwój Macieja i myślę, że gdyby nie wypadek samochodowy z początku 2020 roku, miałby dziś więcej meczów w ekstraklasie – mówi szef pionu sportowego Dariusz Adamczuk. – Inwestujemy w naszą młodzież i nowy kontrakt dla zawodnika jest nagrodą za jego dotychczasową pracę. Znamy potencjał Maćka i wiążemy z nim duże nadzieje. Chcemy, by rozwijał się i w przyszłości stanowił o sile Pogoni Szczecin. 

Nowa umowa piłkarza obowiązuje do końca grudnia 2024 roku.  

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3628

Trwa ładowanie komentarzy...