Aktualności

Maciej Żurawski w niedzielę będzie miał okazję zagrać przeciwko Pogoni Szczecin, której zawodnikiem był jeszcze kilkanaście dni temu. Czy były już Portowiec przeszkodzi Pogoni w odniesieniu zwycięstwa?


Maciej Żurawski przepracował cały okres przygotowawczy pod okiem trenera Jensa Gustafssona. Szansy gry w jego zespole jednak nie otrzymał. Dlaczego klub zgodził się na jego odejście? O to zapytaliśmy Jensa Gustafssona w trakcie piątkowej konferencji.

- Maciej podoba mi się jako piłkarz. Uważam, że jest dobrym graczem. W Pogoni występował od dłuższego czasu. Moim zdaniem odszedł od nas, ponieważ był za daleko od pojawiania się w wyjściowym składzie. Było za to natomiast wiadomo, że taki zawodnik jak on będzie miał szansę występować w innym klubie z Ekstraklasy. Myślę, że decyzja o jego przenosinach do Warty była najlepsza zarówno dla niego, jak i naszego klubu - powiedział trener Dumy Pomorza.

Z każdym kolejnym meczem obecnego sezonu widać było, że Żurawski jest poza kadrą meczową i trudno będzie mu o regularne granie. Zawodnik został zapytany przez Przegląd Sportowy, czy odejście z Pogoni było więc "wywieszeniem białej flagi"?

- Może nie było to wywieszenie białej flagi, ale faktycznie czułem, że w innym miejscu będę mógł się lepiej rozwijać. W Pogoni była duża rywalizacja, trudno było o regularne granie. Z obecnych zawodników, którzy są w Szczecinie, spora część nie gra. Przeanalizowałem swoją sytuację, stąd decyzja - ocenił środkowy pomocnik.

Żurawski zdążyłjuż zadebiutować w Warcie Poznań po transferze. Zagrał w Legnicy z Miedzią i strzelił bramkę. Wszystko wskazuje też na to, że zawodnik otrzyma szansę gry w niedzielę.

-  Żurawski w pełni trenuje, czasami trochę go luzujemy. Wiąże się to z tym, że w ostatnim czasie nie był w normalnym rytmie treningowym na poziomie Ekstraklasy. Żurawski jest bliski gry w wyjściowym składzie, tym bardziej, że jest to mecz z Pogonią - powiedział w piątek trener Dawid Szulczek.

tekst alternatywny Advertisement
Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2812

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...