Aktualności

  • Cibicki dla "SE": Czuję się tu jak w domu

- Podpisałem kontrakt na 3,5 roku i myślę tylko o grze dla Pogoni. Od pierwszego dnia czuję się tutaj jak w domu - powiedział w rozmowie z Super Expressem Paweł Cibicki.


Co przekonało cię do gry w Pogoni?

- Styl gry, który lubię. Nie ma grania długich piłek, ale jest gra kombinacyjna. Przy takiej taktyce czuję się bardzo dobrze. Ponadto rozmawiałem kilka razy z Kostą Runjaiciem, który dużo o mnie wiedział. Zdołał mnie przekonać błyskawicznie, choć miałem propozycję od innych klubów, w tym od Cracovii.

Rodzina ucieszyła się, że trafiłeś do Polski?

- Będę mógł teraz częściej odwiedzać babcię, która mieszka w Konstancinie. Rodzice mieszkają w Szwecji. Tata nie mógł przyjechać na mecz do Płocka, ale na pewno przyjedzie na mecz do Szczecina w sobotę.

Grałeś już w kilku ligach, czy polska Ekstraklasa czymś ciebie zaskoczyła?

- Tym, że było bardzo dużo fauli. Gra była siłowa, ale liczba fauli mnie zaskoczyła. W innych elementach nie chcę porównywać tej ligi z innymi zaledwie po jednym meczu.

Pogoń będzie dla ciebie przystanią, czy tylko przystankiem?

- Podpisałem kontrakt na 3,5 roku i myślę tylko o grze dla Pogoni. Od pierwszego dnia czuję się tutaj jak w domu. Jesteśmy w dobrej sytuacji w tabeli i sam jestem ciekaw jak daleko zajdziemy. Pogoń stać na sukces, bo ten klub rozwija się pod każdym względem. Ale marzeniem chyba każdego piłkarza jest grać w jak najlepszej lidze i moim też.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Przegląd Sportowy
Wyświetleń: 7095

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...