Aktualności

  • Rafał Szczupak: W sprawie pomnika mówimy jednym głosem

- Kwestia pomnika Floriana Krygiera połączyła nas. Nie ma tu dyskusji. Mówimy jednym głosem - mówi Rafał Szczupak, lider projektu postawienia pomnika Floriana Krygiera przed stadionem Pogoni Szczecin w rozmowie z Głosem Szczecińskim.


Pierwszy odzew na Waszą inicjatywę?

Rafał Szczupak, przedstawiciel Kibice Razem Pogoń Szczecin i lider projektu: Powiem tak: środowisko kibicowskie nie zawsze mówi jednym głosem, nie zawsze jest w stanie się zjednoczyć wokół jakiejś idei. Przykłady mógłbym wymieniać – choćby temat stadionu, krzesełek, drużyny, gry, zarządzania itd. Ale kwestia pomnika Floriana Krygiera połączyła nas. Nie ma tu dyskusji. Mówimy jednym głosem.

Pamięta Pan Floriana Krygiera?

Tak. Mam 35 lat i jeszcze zachowaną mam książkę pana Floriana wydaną na jubileusz klubu, którą osobiście podpisał. I jeśli ja – jako kibic - uważam, że jednym z symboli Szczecina jest Pogoń, to symbolem Pogoni jest Florian Krygier. I do tego tematu nie trzeba było nikogo przekonywać, bo to ważna sprawa dla kibiców starszych, młodych czy w moim wieku.

Uda się to „wygrać”?

Po pierwszych medialnych publikacjach, postach w mediach społecznościowych to w naszych telefonach zrobiła się gorąca linia, a skrzynka pocztowa wypełniła się dobrymi listami. Przyznam, że nie wszyscy zdają sobie sprawę, że my dopiero zgłosimy taki wniosek, by ten projekt został dopuszczony pod głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Część osób już pytało się, gdzie może wpłacić lub gdzie już może zagłosować. Ale ten odzew na pewno bardzo nas cieszył. Wiemy, że mamy jeszcze trochę czasu, by na jeszcze większą skalę wypromować nasz projekt.

CAŁĄ ROZMOWĘ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: GS24.pl
Żródło: gs24.pl
Wyświetleń: 1261

Trwa ładowanie komentarzy...