• Pogoń w finale Centralnej Ligi Juniorów! [video]

Podopieczni Pawła Crettiego po bardzo wyrównanym i trudnym dwumeczu zapewnili sobie awans do finału Centralnej Ligi Juniorów!

Po środowym remisie w Szczecinie 2:2 o kroczek bliżej fianłu była Jagiellonia. I to właśnie drużyna z Białegostoku lepiej rozpoczeła spotkanie. Już w 6. minucie spotkania strzałem głową Brzozowskiego pokonał Pigiel. Pogoń odpowiedziała trafieniem Gracjana Kuśmierka, jednak wynik 1:1 nadal dawał awans gospodarzom. 7 minut przed przerwą Sebastian Kowalczyk podał do Gracjana Jarocha, a ten nie dał szans Gostomskiemu.

W drugiej części meczu oba zespoły miały swoje sytuacje do strzelenia bramek. Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i to juniorzy Pogoni Szczecin mogli cieszyć się z awansu do finału.

W finale Portowcy zmierzą się z Legią Warszawa, która w dwumeczu okazała się lepsza od Lecha Poznań. Gospodarza pierwszego meczu wyłoni losowanie. Spotkania finałowe odbędą się w sobotę 4. czerwca i w środę 8. czerwca.

Zwycięzca Centralnej Ligi Juniorów zagra w przyszłym sezonie w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)