Portowcy po ciekawym i otwartym spotkaniu zremisowali z Jagiellonią Białystok 2:2. Bramki dla Pogoni zdobyli Kamil Grosicki i Leo Borges.

Po domowej porażce z Piastem Gliwice przyszedł czas na spotkanie z liderem w Białymstoku. Na to trudne spotkanie trener Jens Gustafsson zdecydował się wystawić niemal taką samą jedenastkę jak przed tygodniem. Jedyną wymuszoną zmianą było zastąpienie Alexa Gorgona przez Kacpra Smolińskiego. Gospodarze zaatakowali naszą bramkę od samego początku spotkania. Już w trzeciej minucie w niezłej sytuacji znalazł się Pululu, ale spudłował. Minutę później znów groźnie było w naszym polu karnym, ale i tym razem Pululu nie zdołał oddać celnego uderzenia. Portowcy spróbowali odpowiedzieć po chwili, ale akcja wyprowadzona przez Grosickiego zakończyła się tylko uderzeniem Biczachczjana zablokowanym przez obrońców. Po 15 minutach całkowitej dominacji drużyny z Białegostoku Portowcy wyszli z kontrą, którą spokojnym uderzeniem między nogami Alomerovicia zakończył nasz kapitan, wyprowadzając nas na prowadzenie. Niestety niedane było nam się cieszyć za długo z prowadzenia, bo już 9 minut później Nene zagrał piłkę na piąty metr do Pululu, a napastnik Jagiellonii doprowadził do wyrównania. W 34. minucie w polu karnym Jagiellonii, po fantastycznym podaniu Grosickiego, okazję miał Koulouris, ale uderzył wprost w Alomerovicia. Niestety po otwartej pierwszej połowie to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem, bo w 45. minucie bramkę na 2:1 po uderzeniu głową zdobył Jesus Imaz. W doliczonym czasie na bramkę gospodarzy oddał jeszcze strzał Wahan Biczachczjan, ale piłka przeszła obok słupka.

Po przerwie bliski zdobycia bramki był ponownie Biczachczjan, który w 48. minucie oddał strzał z pierwszej piłki i sprawił dużo problemów bramkarzowi "Jagi". Białostocczanie mieli dogodną sytuację w 55. minucie, ale po świetnym podaniu Nene, zawahał się w naszym polu karnym Hansen i zatrzymali go obrońcy. W 58. minucie stały fragment przyniósł wyrównanie. Po dośrodkowaniu Grosickiego z narożnika i zamieszaniu w polu karnym najszybciej do piłki dopadł Leo Borges i mocno uderzył ją do bramki. Kilka chwil później w naszym polu karnym znalazł się Nene, ale z pełnym impetem wślizgiem zatrzymał go Borges. W 69. minucie akcje trójki Biczachczjan, Grosicki, Koulouris strzałem do bramki zakończył Grek, ale niestety był na pozycji spalonej. W końcówce obie drużyny szukały zwycięskiej bramki, ale tak samo dużo było na boisku woli walki, jak i niedokładności. Pełne emocji spotkanie z liderem w Białymstoku zakończyło się podziałem punktów, choć obie drużyny miały wiele okazji na zdobycie większej ilości bramek.

Jagiellonia Białystok 2:2 Pogoń Szczecin (2:1)
15' 1:0 Grosicki
24' 1:1 Pululu
45' 2:1 Imaz
58' 2:2 Borges