• Do przerwy lepsza Pogoń, po przerwie najlepszy Simeone

Pogoń Szczecin przegrała w meczu kontrolnym z Cagliari 1:3. Pierwsza połowa w wykonaniu Portowców była bardzo dobra, a rywale trafiali do siatki Dumy Pomorza, gdy w zespole zaszło sporo zmian personalnych.

Pogoń Szczecin rozpoczęła mecz we Włoszech bez strachu i z dużym animuszem. Już w 4. minucie Manias wpadł w pole karne i próbował technicznym strzałem pokonać Rafaela. Bramkarz odbił piłkę, ale pobiegł w jej kierunku Kowalczyk, który był faulowany. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Srdjan Spiridonovic. Trzy minuty później Pogoń powinna prowadzić już dwoma golami. Stec zdecydował się na mocny, płaski strzał z 20. metrów, a bramkarz odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Manias, ale fatalnie przestrzelił. Chwilę później zza pola karnego uderzał Podstawski, ale zbyt mocno i piłka przeszła nad poprzeczką. Po 10. minutach do głosu doszli w końcu gospodarze. Ragatzu jednak dwukrotnie nie dał rady pokonać Stipicy. W 20. minucie meczu na strzał zdecydował się Spiridonovic, ale jego uderzenie było trochę zbyt mocne i przeszło nad bramką Rafaela. Austriak był w tym meczu bardzo aktywny. Kilka minut później nawinął jednego z obrońców gospodarzy i oddał mocny strzał na bramkę, jednak znów trochę zbyt mocny i piłka poszybowała nad bramką. W pierwszej części meczu to Pogoń była zdecydowanie lepszym zespołem i raz po raz próbowała zaskoczyć gospodarzy. W 38. minucie meczu Spiridonovic zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale Rafael nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę. Tuż przed przerwą Pogoń miała jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, ale Manias po minięciu dwóch rywali, nie dał już rady trzeciemu, a strzał Spiridonovicia bez problemu złapał Rafael. Więcej goli przed przerwą nie zobaczyliśmy.

Na drugą część meczu Portowcy wyszli dokonując dziewięciu zmian. Już zaraz po pierwszym gwizdku w drugiej części meczu szansę mieli gospodarze, ale zmarnował ją Cerri. W odpowiedzi uderzał Buksa, ale bramkarz rywali przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 51. minucie indywidualną akcję przeprowadził Nainggolan i uderzył na bramkę Bursztyna, ale bramarz Dumy Pomorza poradził sobie z tym uderzeniem. W drugiej części meczu spotkanie stało się jeszcze bardziej otwarte, a piłka przenosiła się z jednej połowy boiska na drugą. w 72. minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się Frączczak, ale nieznacznie się pomylił. Dwie minuty później Cagliari przeprowadziło akcję, która dała im wyrównanie. Frączczak stracił piłkę na własnej połowie boiska, Nainggolan dograł do wchodzącego w pole karne Simeone, a ten w sytuacji oko w oko z Bursztynem nie dał mu szans. W 82. minucie meczu szansę na gola miał Benyamina, ale jego uderzenie głową bez problemu złapał bramkarz gospodarzy. Pięć minut przed końcem meczu Cagliari wyszło na prowadzenie. Sędzia na połowie Cagliari nie zauważył faulu na Kozulju i rywale wyszli z kontrą. Simeone na raty, ale w końcu umieścił piłkę w bramce Bursztyna, który robił co mógł w tej sytuacji. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Cagliari 2:1, gospodarze dostali rzut karny, który na gola zamienił ponownie Simeone.

Cagliari Calcio - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
0:1 Spiridonovic 5' (k.)
1:1 Simeone 74'
2:1 Simeone 84'
3:1 Simeone 90' (k.)

Cagliari Calcio: Rafael (63' Aresti) - Pinna, Ceppitelli (63' Farago), Deiola, Aly (46' Rog), Nainggolan, Oliva, Castro (72' Ladinetti), Birsa (70' Simeone), Cerri, Ragatzu

Pogoń Szczecin: Stipica (46' Bursztyn) - Zech (46' Bartkowski), Kostas (46' Żurawski), Łasicki (86' Starzycki), Matynia (72' Smoliński), Stec (46' Guarrotxena) - Podstawski (46' Kozulj), Hostikka (46' Frączczak), Spiridonovic (46' Dąbrowski), Kowalczyk (46' Benyamina) - Manias (46' Buksa)

Żródło: własne/fot. Pogoń Szczecin SA