Aktualności

Tomek Paczkowski, który prowadzi bloga bramasportowa.blogsport.com przygotował dla Was kolejny ciekawy tekst dotyczący Pogoni. Tym razem Tomek skupia się na grze Pogoni w grupie mistrzowskiej.


Po wprowadzeniu formuły rozgrywek ESA37 Pogoń aż 5 razy grała w grupie mistrzowskiej (na 6 możliwych startów). Dotychczasowe występy Portowców nie były imponujące, ale tym razem wielu kibiców wierzyło, że obecny sezon będzie przełomowy i szczecinianie powalczą o medale. Tak się ostatecznie nie stało, ale Granatowo-bordowi podreperowali swoje statystyki w "play-offach", o czym można przeczytać poniżej (niniejszy artykuł jest kontynuacją pierwszej części: http://bramasportowa.blogspot.com/2017/06/grupa-niemistrzowska.html). 

Pogoń wygrała w grupie mistrzowskiej dwa mecze (pierwszy z Zagłębiem i ostatni z Cracovią), zremisowała trzy (z Lechem, Legią i Piastem) oraz zanotowała dwie porażki (z Lechią i Jagiellonią). Dziewięć zdobytych punktów sprawiło, że szczecinianie osiągnęli swój najlepszy wynik w historii występów w tej fazie rozgrywek. Nie miało to niestety przełożenia na miejsce w tabeli, bo podobnie jak w ostatnich latach Pogoń ukończyła sezon w dolnych rejonach swojej grupy. 

Jak słabo dotychczas radzili sobie Portowcy pokazuje średnia liczba zdobywanych punktów w każdym spotkaniu. Pomimo aktualnego wyniku (1,29), całościowy rezultat (z wszystkich 5 sezonów) wynosi zaledwie 0,69 pkt/mecz i wzrósł z jeszcze bardziej wstydliwego 0,54. Dodatni bilans bramkowy z obecnego sezonu również należy zaliczyć "na plus", ale do podreperowania całościowej różnicy (32-65) jeszcze daleka droga. 

Jak zmieniła się pozycja i wyniki Portowców w autorskiej tabeli wszech czasów grupy mistrzowskiej ESA37?

Ilość zdobytych punktów na mecz:

% zwycięstw na mecz:

Ilość strzelonych bramek na mecz:

Dzięki bardzo dobrej postawie Piasta i Cracovii Pogoń spadła z 7 na 9 miejsce w ogólnej tabeli (prowadzi warszawska Legia). Jedynie stołeczna drużyna i Lech mają na swoim koncie więcej  rozegranych meczów. W pozostałych kategoriach Portowcy są w ogonie stawki i wyprzedzają drużyny, które już pożegnały się z ekstraklasowymi rozgrywkami.

W tabeli XXI wieku szczecinianie zajmują 6 miejsce, głównie dzięki wynikom z sezonu 2001/2002.

W tabeli uwzględniającej wszystkie wyniki z grup mistrzowskich (również z sezonu 1933) Pogoń zajmuje 7 miejsce.

Po roku przerwy Portowcy powrócili do grona najlepszych ekstraklasowych drużyn. Apetyty na sukces są takie same w każdym sezonie, jednak jak dotąd nie udało się przebić bariery 6 miejsca. W lipcu rozpoczynają się nowe rozgrywki i kibicom Pogoni nie pozostaje nic innego jak nasłuchiwać wieści transferowych i cierpliwie czekać.

 WIĘCEJ CIEKAWYCH TEKSTÓW I ANALIZ TOMKA PACZKOWSKIEGO ZNAJDZIESZ TUTAJ!

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: bramasportowa.blogspot.com
Wyświetleń: 4715
tekst alternatywny

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...