Kolejna fatalna porażka i zostajemy na ostatnim miejscu w tabeli. Pogoń Szczecin przegrała we Wrocławiu 0:3 i nie miała żadnych argumentów aby odmienić ten stan rzeczy.

Jak w ostatnich dwóch meczach tak i we Wrocławiu spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Pogoni. Dośrodkowanie z prawej strony na szósty metr przed bramką to idealna sytuacja dla Marcina Robaka, której były napastnik Pogoni nie zmarnował. Uprzedził Rapę i nie dał szans Załusce strzałem głową. Pogoń mogła odpowiedzieć już po trzech minutach. Dośrodkowywał Delev, a strzelał Frączczak ale świetnie w bramce gospodarzy spisał się Wrąbel. Kolejną doskonałą okazję do wyrównania Pogoń miała po 30. minutach gry. Najpierw uderzał Delev, a jego strzał odbił Wrąbel. Do piłki dopadł Murawski ale w świetnej okazji strzelił obok bramki. Dobre sytuacje się jednak zemściły, a drugie trafienie po chwili zanotował Marcin Robak. Snajpier dostał świetne podanie od Koseckiego i znalazł się sam na sam z Załuską. Pięć minut przed końcem pierwszej części meczu znów główkował Frączczak, jednak była to trudniejsza sytuacja niż na początku meczu i snajper Pogoni nie dał rady. Tuż przed przerwą szansę na skompletowanie hat-tricka miał Robak, ale w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

Drugą część meczu rozpoczęliśmy od zmian w Pogoni i szansy Kamila Drygasa, którego strzał obronił jednak Wrąbel. Bramkarz Śląska robił co mógł i robił to dobrze, bo po chwili ponownie musiał interweniować po główce Frączczaka. Pogoń próbowała i nie można jej tego odmówić, ale sytuacje te nie przekładały się na gole, a próbowali m.in. Delev i Nunes. Śląsk czekał i wyczekał. Piech minął jak juniorów dwóch defensorów, a strzał odbił się jeszcze od nogi Rudola. To zamknęło spotkanie, które nie dawało już żadnych emocji, a zwycięzca znany był na kilkanaście minut przed końcem spotkania. Warto odnotować jeszcze fakt, że Zwoliński skończył mecz z dwiema żółtymi kartkami mimo iż na boisku pojawił się w 78. minucie spotkania.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
1:0 Marcin Robak 4'
2:0 Marcin Robak 35'
3:0 Arkadiusz Piech 67'

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Čotra, Pawelec, Celeban, Pich – Chrapek (87' Łyszczarz), Srnić – Piech (81' Madej), Vacek (89' Pałaszewski), Kosecki – Robak.

Pogoń Szczecin: Załuska – Nunes, Rudol, Râpă, Niepsuj – Drygas (78' Zwoliński), Hołota – Formella (46' Gyurcso), Delev, Murawski (46' Kort) – Frączczak.