Żółwi wyścig po lidera i odbicie Łodzi od dna, czyli podsumowanie 11 kolejki PKO Ekstraklasy.

04.10. 18:00 Wisła Płock 4 - 1 Arka Gdynia
Wisła kontynuuje marsz w górę tabeli. W piątek wygrała swój czwarty mecz z rzędu i zameldowała się na 4 miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Duży udział w tym zwycięstwie miał powołany ostatnio do kadry Dominik Furman. Arka potwierdziła tym meczem, że jest jednym z głównych kandydatów do spadku.

04.10. 20:30 Śląsk Wrocław 1 - 1 Jagiellonia Białystok
Oba zespoły kontynuują swoje serie meczów bez zwycięstwa. Dla Jagiellonii było to czwarte takie spotkanie, dla Śląska już szóste. Bramki w tym spotkaniu padały tylko w 2 połowie, a ich strzelcami byli Pich i Camara.

05.10. 15:00 Pogoń Szczecin 1 - 2 Raków Częstochowa
Pogoń szybko objęła prowadzenie i wydawało się, że będzie ten mecz pod kontrolą, ale już chwilę później było 1:1 po samobójczym golu Bartkowskiego. Przed meczem pisałem, że główną bronią Rakowa będą stałe fragmenty i faktycznie tak było. Druga bramka dla Rakowa padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przy dużej pomocy biernego w obronie Huberta Matyni.

05.10. 17:30 Lech Poznań 4 - 0 Wisła Kraków
Lech miał w pamięci domową porażkę z Wisłą 2:5 i udało mu się zrewanżować. W 1 połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził wracający do pierwszego składu Darko Jevtić. Po przerwie Lechici dorzucili jeszcze 3 bramki i pewnie pokonali gości z Krakowa.

05.10. 20:00 Lechia Gdańsk 1 - 2 Zagłębie Lubin
Po zmianie trenera Lubinianie grają rewelacyjnie. W sobotę przyjechali do Gdańska na mecz z Lechią, która po serii 4 zwycięstw miała ochotę na kolejne. Każda seria kiedyś się kończy i tak było w tym przypadku. Była to jednocześnie pierwsza porażka Gdańszczan na własnym stadionie w tym sezonie.

06.10. 12:30 ŁKS Łódź 4 - 1 Korona Kielce
Podobnie jak w Gdańsku, w Łodzi też seria została przerwana. ŁKS wygrał po serii 8 porażek. Łodzianie wygrali wysoko, bo aż 4:1, a hattrickiem popisał się Kujawa. Nie zmienia to faktu, że dalej zajmują ostatnie miejsce w tabeli i wciąż przed nimi wiele pracy, aby wyjść ze strefy spadkowej.

06.10. 15:00 Cracovia 1 - 1 Górnik Zabrze
Cracovia po porażkach Pogoni i Lechii miała szansę na zajęcie fotela lidera. Zanim zajmie się fotel lidera, trzeba wygrać mecz, a Górnik nie miał zamiaru oddać 3 punktów za darmo. To Górnicy strzelili pierwszą bramkę w tym meczu. Cracovia zdołała wyrównać jeszcze w pierwszej połowie i przez całą drugą część spotkania walczyła o 3 punkty. W doliczonym czasie gry, sędzia Złotek sprezentował Krakowianom 3 punkty i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobyli bramkę. Jednak okazało się, że gol został zdobyty z pozycji spalonej i mecz zakończył się remisem.

06.10. 17:30 Piast Gliwice 2 - 0 Legia Warszawa
Mistrz Polski ponownie pokonał Legię, mimo że według władz PZPN, kluby powinny okazywać większy szacunek przed klubem ze Stolicy. Piast wygrał 2:0 i zepchnął Legię poza pierwszą ósemkę. Mimo to Legioniści tracą wciąż tylko 4 punkty do lidera i za dwie kolejki tabela może wyglądać zupełnie inaczej.

Autor: Łukasz Krzyżanowski