Pogoń Szczecin pokonała Zagłębie Lubin 2:1. Gole dla Dumy Pomorza zdobyli Łukasz Zwoliński i Dawid Kort.

Pogoń szybko w tym meczu objęła prowadzenie. Już w 6. minucie Portowcy wyprowadzili kontrę, Listkowski świetnie zagrał do Zwolińskiego, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę między nogami Forenca. W 12. minucie w dobrej sytuacji do wyrównania znalazł się Nespor, ale piłka po jego strzale przeszła obok bramki Załuski. Po chwili w dogodnej sytuacji po zagraniu wzdłuż bramki przez Gyurcso znalazł się Listkowski ale niestety uderzył wysoko nad bramką. Kolejne minuty aż tak klarownych sytuacji nie przynosiły. Warto odnotować dobrą okazję dla Zagłębia po stracie Walukiewicza i szansę Korta po zagraniu Gyurcso. Tuż przed przerwą z dystansu po szybkiej akcji uderzał jeszcze Hołota, ale piłka przeszła obok bramki. Gra Pogoni mogła się podobać. Nie brakowało zagrań z pierwszej piłki czy ciekawej gry pod pressingiem rywali.

Druga część meczu również rozpoczęła się lepiej dla Pogoni. W 50. minucie meczu podanie z prawej strony boiska od Mate Tsintadze w polu karnym przyjął Kort i plasowanym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi rywali. Warto zaznaczyć, że przytomnie zachował się Zwoliński, który przepuścił piłkę do Korta. Na tę bramkę Zagłębie jednak odpowiedziało i to szybko. Trafienie zanotował Nespor. W 57. minucie meczu piłkę rywalowi świetnie odebrał Zwoliński i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Gyurcso, który nie trafił w pustą bramkę. W 60. minucie meczu duży błąd popełnił Załuska, który zagrał piłkę pod nogi Janoszki, ale wybronił jego strzał. Kolejne minuty przynosiły kolejne akcje. W Pogoni dobrze z rozgrywaniem radzili sobie Kort i Tsintsadze. 10 minut przed końcem w świetnej sytuacji znalazł się Kort, ale jego uderzenie końcami palców obronił bramkarz.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
1:0 Łukasz Zwoliński 6'
2:0 Dawid Kort 50'
2:1 Martin Nespor 53'

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska (66' Adrian Henger) - David Niepsuj (81' Błażej Chouwer), Sebastian Walukiewicz (46' Hubert Matynia), Sebastian Rudol, Cornel Rapa (76' Marcel Stefaniak) - Adam Gyurcso (66' Sebastian Kowalczyk), Rafał Murawski (66' Kamil Drygas), Tomasz Hołota (81' Szymon Jopek), Mate Tsintsadze (76' Jakub Piotrowski), Marcin Listkowski (22' Dawid Kort) - Łukasz Zwoliński (76' Damian Pawłowski)

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Serafin Szota, Bartosz Kopacz, Dawid Pakulski - Filip Jagiełło, Adam Matuszczyk, Jan Vlasko, Krzysztof Janus, Łukasz Janoszka - Martin Nespor

Autor: Daniel Trzepacz
Wyświetleń: 10408