Zwycięstwem Pogoni Szczecin zakończył się pierwszy mecz sparingowy w trakcie obozu w Belek. Portowcy pokonali 3:1 czwarty zespół Rumunii - Uniwersitatea Craiova po golach Spiridonovicia, Benyaminy i Maniasa.

W 15. minucie na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Kosty Runjaica. Portowcy wymienili kilka szybkich podań w okolicach pola karnego rywala, ostatnie dotarło do Srdana Spiridonovica, który w efektowny sposób pokonał Mirko Pigacelliego. Następna sytuacja godna odnotowania miała miejsce kwadrans później. Na uderzenie z dalszej odległości zdecydował sie Soufian Benyamina, który tysamym podwyższył prowadzenie "granatowo-bordowych". W 39. minucie rywale zdobyli gola kontaktowego z rzutu karnego.

Początek drugiej połowy i ponownie szansa na gola dla Dumy Pomorza. Jakub Bartkowski próbując zaskoczyć bramkarza oddał strzał z ostrego kąta, ale ostatecznie cała sytuacja nie przyniosła żadnych korzyści. W 61. minucie piłkarze Universitatea Craiova mogli doprowadzić do wyrównania, ale w wyśmienitej sytuacji pomylił się jeden z ofensywnych zawodników rumuńskiej drużyny.  W drugiej części meczu nie było już tak wiele składnej gry. To jednak oczywiste po tak dużej liczbie zmian przeprowadzonych w obu zespołach. W 71. minucie spotkania Pogoń podwyższyła wynik. Manias doszedł do piłki zagrywanej przez Kwietnia i wpakował ją do bramki. Pogoń do końca spotkania była zespołem lepszym i częściej znajdowała się przy piłce. Kolejne gole jednak już nie padły

Pogoń Szczecin - CS  Universitatea Craiova 3:1 (2:1)

1:0 Spiridonovic 10'
2:0 Benyamina 30'
2:1 Cicaldau 39'
3:1 Manias 71'

Pogoń Szczecin: 1. Stipica (46' Bursztyn) 22. Stec (46' Bartkowski) 55. Łasicki (61' Cichoń) 23. Zech (46' Malec, 84' Balcewicz) 77. Nunes (46' Kwiecień) 28. Podstawski  (61' Fomitschow) 8. Dąbrowski (46' Smoliński) 27. Sebastian Kowalczyk (46' Cibicki)  10. Spiridonović (46' Frączczak) 16. Hostikka (61' Szcześniak) 11. Benyamina (46' Manias)

CS Universitatea Craiova: 13. Pigacelli 27. Martic 15. Cosic 26. Acka 30. Matel  16. Nistor 8. Mateiu 10. Cicaldau 9. Ivan 7. Roman 28. Mihaila