W miniony weekend poza spotkaniem Portowców z GKS – em Bełchatów, jedynym meczem z udziałem ekipy spod szyldu „Wspólnej Pogoni” było starcie szczecińskich szczypiornistów ze Stalą Mielec. Jakim wynikiem zakończyło się starcie? Sprawdźcie poniżej.

Zawodnicy Pogoni Handball udali się do Mielca, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Stalą. Mecz, który został rozegrany w ramach 20. kolejki Superligi mógł mocno przybliżyć szczecinian do zajęcia miejsca na podium na zakończenie rundy zasadniczej. Z kolei gospodarze po dwóch, ostatnich wygranych, w przypadku zwycięstwa zapewniliby sobie 5. miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się po myśli mielczan, którzy po kwadransie gry prowadzili 6:4. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, gospodarze prowadzili 9:8, wówczas do roboty wzięli się podopieczni Białego, którzy zdobyli 6 bramek i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 14:12. W drugiej części gry Portowcy, wśród których brylował najskuteczniejszy na parkiecie Łukasz Gierak, nie pozwolili Czeczenom dojść do siebie na różnicę mniejszą niż trzy trafienia. Ostatecznie z kolejnego zwycięstwa mogli się cieszyć podopieczni Białego, którzy utrzymali dwupunktową przewagę nad Górnikiem.

Stal Mielec – Pogoń Handball Szczecin 24:30 (12:14)

Przypominamy, że zawodnicy Pogoni mecz o 3. miejsce rozegrają w najbliższą środę w Azoty Arenie. Przeciwnikiem szczecinian będzie jedyny rywal w walce o podium – Górnik Zabrze. W przypadku zwycięstwa, podopieczni Białego zapewnią sobie 3. miejsce już na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej, dlatego warto wybrać się na halę, by wesprzeć Portowców swoim dopingiem.

Autor: Tomasz Smoter