Sześciu zawodników Pogoni przebywa obecnie na wypożyczeniach do klubów, które swoje mecze rozgrywają na szczeblu centralnym. Poza Ekstraklasą mowa oczywiście o I i II lidze. Sprawdziliśmy jak wypożyczeni zawodnicy Pogoni sprawdzili się w swoich nowych zespołach.

Od pierwszego meczu do bramki MKS-u Kluczbork wskoczył Krystian Rudnicki. Młody bramkarz nie pozwolił się pokonać piłkarzom Legionovii Legionowo i jego zespół zwyciężył na włanym boisku 2:0. Pełne 90 minut w barwach Błęktinych Sargard rozegrał Oskar Fijałkowski. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 1:0. Również wypożyczony do Błękitnych, Sebastian Murawski nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

W pierwszej lidze Pogoń też posiada swoich trzech zawodników na wypożyczeniach. Dwóch z nich trafiło do Dolcanu Ząbki. Julien Tadrowski i Normert Neumann nie znaleźli uznania w oczach trenera Sasala i całe spotkanie Arką Gdynia, które zakończyło się wynikiem 0:0, spędzili na ławce rezerwowych. Okazję do gry od pierwszej minuty otrzymał za to Kamil Zieliński (na zdjęciu) w barwach Floty Świnoujście. Jego zespół przegrał na wyjeździe ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Zagłębiem Lubin - 2:0. Kamil na boisku przebywał do 65 minuty, kiedy to zmieniony został przez Marcina Skrzeszewskiego. Występ Kamila mógł być dłuższy, jednak zmiana ta wymuszona była czerwoną kartką dla bramkarza Floty.